Florbal SŠ chlapci

21. 12. 2018 Miloslav Cymbál

Skvělá zpráva. Naši chlapci vyššího gymnázia ve florbale míří mezi šest nejlepších týmů v Praze. Po skvělé práci v základním kole, které vyhráli svojí herní disciplínou a odvahou a přesvědčivou hrou v druhém kole zápasů, naši chlapci postoupili do finále POPRASKU (POhár PRAžských ŠKol). Velké díky celému týmu a držíme mu palce ve finále, které se bude konat na konci ledna 2019.

Stolní tenis nižší gymnázium

25. 10. 2018 Klára Grabcová

Studenti nižšího gymnázia v kategoriích prima až kvarta (dívky i chlapci) obsadili v obvodním kole stolního tenisu 1. místo a postoupili všichni do pražského finále. Gratulujeme!!!

Přespolní běh

25. 10. 2018 Klára Grabcová

Dívky z vyššího gymnázia přinesly bronzové medaile z finále Prahy v přespolním běhu. Krásné výkony!!!

Máme vícemistryně republiky v beachvolejbalu

12. 6. 2018 Zdeněk Kříž

Nečekaný, ale naprosto zasloužený, úspěch přivezly reprezentantky naší školy z MČR v beachvolejbalu SŠ. Po jasném vítězství ve skupině postoupily do konečného finálového pavouka. Jak se jim dařilo, si můžete přečíst v následujících řádcích ... V úterý 12.6. jsme se zúčastnily Mistrovství republiky středních škol v plážovém volejbale. Na rozdíl od krajského kola, které se konalo o dva týdny dříve, jsme se zde sešly již v plném počtu - i s blokařkou týmu. Také díky tomu se nám často podařilo předvést hru, za kterou jsme se vůbec nemusely stydět a bojovat až do posledních sil. Ač se počasí neumělo rozhodnout, zda bude pršet, nebo pařit sluníčko, nerozhodilo nás to a makaly jsme dál. Domakaly jsme až ve finále, kde jsme těsně prohrály proti holčinám z Brna za stavu 13:15. I tak jsme si turnaj užily a jsme rády, že jsme pro Kavalírku stříbro dokázaly vybojovat. Alžběta Rybová, členka úspěšného týmu

Velký pohár Prahy 5 - deváté vítězství v řadě

7. 6. 2018 Zdeněk Kříž

V letošním zápolení základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií nebylo ani na chvíli pochyb o konečném vítězi. Motivace žáků našeho gymnázia byla veliká. I přes velkou snahu největších soupeřů ZŠ Radotín a ZŠ Weberova nasbírali naši žáci nejvíce bodů. Devátým vítězstvím v řadě získali do trvalého držení třetí putovní pohár. Vítězství je cennější o to více, že se o něj zasloužila přibližně třetina žáků a žákyň 1.-4. ročníku gymnázia. Gratulujeme všem, kteří reprezentovali. Slavnostní předání poháru proběhlo na DDM Prahy 5 a za školu se zúčastnili zástupci chlapců a dívek ze sekund, tercií a kvart. A teď už hurá na prázdniny!

Mistryně Prahy v beachvolejbalu SŠ po roce opět z Kavalírky

31. 5. 2018 Zdeněk Kříž

Reprezentantky školy úspěšně obhájily loňské vítězstí v beachvolejbalu SŠ a po jednoznačném průběhu všech zápasů postoupily do republikového finále. Gratulujeme a přejeme jim úspěch i na MČR.

3. místo na MČR ve volejbalu dívek SŠ

22. 3. 2017 Zdeněk Kříž

Reprezentantky Gymnázia Nad Kavalírkou vybojovaly účast na republikovém finále středních škol ve volejbale, které se konalo 20.-21.3.2017 v Karlových Varech. Výsledkem půlročního snažení je krásné bronzové 3. místo z celé České republiky. Složení týmu: Perušičová, Benešová, Šolínová, Řečinská, Bílá, Stachová, Šneberková, Bračíková, Šídlová, Votápková.

Volejbalová reprezentace dívek v roce 2016

15. 3. 2016 Blažíčková Šárka

Na kvalifikaci na antuce na pražském Meteoru jsme hladce vyhrály první místo, a tak jsme postoupily na kvalifikaci do republikového finále. Ta se konala 13. 1. 2016 v Karlových Varech.
Zde jsme ve skupině měly dva týmy - Karlovy Vary a Děčín. Čekaly nás tedy dva zápasy, se kterými jsme si poradily, oba dva jsme vyhrály a postoupily jsme na celorepublikové finále.
Celorepublikové finále se konalo 28. -29. ledna 2016 ve Žďáru nad Sázavou. Sem se sjelo 6 nejlepších týmu ze všech koutů České Republiky. Ve skupině jsme se potkaly s Příbramí a Libercem. Hned v prvním zápase celého turnaje nás Liberec porazil 0:2. S Příbramí nás čekal rozhodující zápas, zda budeme mít šanci zahrát si i o nějaký ten kov. Po velkém boji jsme vyhrály 2:1 a šance stále byla.
V semifinále jsme bohužel narazily na Prostějov, který byl na MČR ve výborném složení extraligových hráček. Ze všech týmů, které se na finále sjely, jsme Prostějovu právě my daly nejvíce bodů. Zápas jsme prohrály a připravily jsme se tak o možnost hrát finále MČR. Ale šance na bronz stále byla.
V bojích o třetí místo jsme narazily znovu na Liberec, kterému jsme bohužel prohru ze skupiny nevrátily a to nám zařídilo obhajobu bramborové medaile z loňského ročníku. Ve finále se proti sobě postavily týmy z Brna a Prostějova. Prostějovu se dařilo lépe, a proto získal zlatou medaili a postup do evropského finále v Srbsku.

Volejbalový tým Gymnázia Nad Kavalírkou: Perušičová, Benešová, Šídlová, Štěpánová, Votápková, Bílá, Řečinská, Stachová, Zíková, Šolínová, Bračíková

Cesta volejbalistek za bramborou na REPUBLIKOVÉM FINÁLE 2015

13. 4. 2015 Vlachá Tereza

MČR Volejbal

Letošní rok se náš školní dívčí volejbalový oddíl probojoval až na MČR. Tentokrát se soutěž konala v Liberecké hale, a tak jsme v úterý 24. března vyrazily autobusem na dvoudenní reprezentaci. Cesta nám uběhla velmi rychle, jelikož jsme sledovaly film a dostaly občerstvení. Po příjezdu naše ubytování ještě nebylo připravené, a tak jsme šly rovnou do tělocvičny.

V ohromné a skvěle vybavené hale proběhlo slavnostní uvítání a nás čekal první zápas proti družstvu z Českých Budějovic. Věděly jsme, že to bude silný soupeř, nicméně jsme si na hřišti vedly výborně a zápas skončil naší výhrou 2:0. Další zápas v základní skupině byl se Svitavami. I přes naši veškerou snahu Svitavy zvítězily 2:0 a my musely čekat na poslední skupinový souboj. Naše budoucnost v soutěži tak byla v rukou Svitav a Českých Budějovic. Budějovické hráčky v tiebreaku podlehly a my se mohly radovat z postupu.

Náš postup byl neuvěřitelný a dá se říci, že až vymodlený. Věděly jsme, že další zápasy budou velmi těžké, ale byly jsme šťastné, že máme možnost se jich zúčastnit. Hned v semifinále jsme se střetly s domácím družstvem Liberce. I přes nepříznivý výsledek, který nás vyřadil z boje o nejcennější kovy, jsme si zápas velmi užily a s úrovní své hry jsme byly spokojené.

Díky úterní prohře jsme, ve středu ráno, nastoupily do zápasu opět proti nám už známým Svitavám, s kterými jsme nyní bojovaly o bronzovou medaili. Zápas probíhal jako na houpačce, chvílemi jsme vyhrávaly my, ale stačilo pár špatných balónů a stav se obrátil. I přes ohromnou snahu publika a velký boj, který jsme dotáhly až do tiebreaku, jsme nakonec bohužel prohrály a získaly tak neoblíbenou bramborovou medaili.

Závěrečný ceremoniál a vyhlášení výsledků probíhalo stejně slavnostně jako zahájení a ukončilo příjemné dva dny, které jsme v Liberci strávily. I přes prvotní zklamaní, nyní nahlížíme na tuto reprezentaci jako na velmi úspěšnou a doufáme, že v příštích ročnících se nám povede ještě lépe.

Jana Šneberková, Kristýna Kašíková

BASKET pražské finále

17. 3. 2014 Růžička Josef

V pátek 14. 3. 2014 se výběru našich mladších žáků baskeťáků podařilo senzačně, po velmi dlouhé době, postoupit do pražského finále v basketu! Trocha střeleckého umu a štěstí nám scházelo k vystoupání na pomyslnou bednu vítězů a po velkém boji jsme obsadili krásné "bramborové" místo. Celému týmu ve složení Štěpán Spilka, Vojta Donát, Juraj Šutovský, Daniil Barabashev, Patrik Vala, Tomáš Krejčí, Tonda Bílek (Jakub Chráska, Jonáš Kulveit) patří velká gratulace a smeknutí klobouku, protože konkurence byla opravdu velká a 4. místo v Praze je velký úspěch :-)

1