OK v přehazované

2. 4. 2019 Jitka Kudláčková

Dne 5.3.2019 proběhlo na ZŠ Barrandov OK v přehazované mladších dívek. Reprezentační družstvo GNK nastoupilo v základní skupině proti družstvům z Nepomucké, Drtinovy a Chaplinova náměstí. Kvalitní hra a bojovnost nám pomohla k druhému místu ve skupině. V následujícím pavouku o celkové umístění jsme podlehly až ve finále a získaly tak cenné stříbrné medaile. Díky za skvělé sportovní nasazení a pěkný výkon.

Volejbal nižší gymnázium - děvčata i chlapci

27. 3. 2019 Klára Grabcová

Děvčata a chlapci z tercií a kvart vybojovali 25. března vítězstvím v obvodním kole ve VOLEJBALU postup do krajského kola, které se bude konat na konci dubna. Děkujeme všem zúčastněným!

Florbal SŠ

27. 3. 2019 Miloslav Cymbál

Stalo se, na co jsme už dlouho čekali. Po dlouhé cestě ze základního kola se naši chlapci vyššího gymnázia prokousali až do finále Prahy ve FLORBALE. V tomto finále se utkalo šest nejlepších školních týmů. Systém hry byl takový, že byly dvě skupiny po třech týmech, kde hrál každý s každým. Po výhře a prohře jsme hráli semifinále s prvním z druhé skupiny. Bohužel jsme tuto bitvu prohráli. Teď nás čekal zápas o třetí místo. Po velmi dramatické hře skončilo skóre nerozhodně. Nájezdy. První série opět nerozhodně. Nakonec o všem rozhodl náš nejlepší hráč Martin Řezáč, který vstřelil vítězný závěrečný góóól. Za skvělou práci v bráně je též nutno vyzdvihnout Dana Brskovského, který parádně začapal. Klukům velké díky za výkon, který předvedli, a 3. místem za návrat mezi florbalovou špičku středních škol v Praze.

Florbal SŠ chlapci

21. 12. 2018 Miloslav Cymbál

Skvělá zpráva. Naši chlapci vyššího gymnázia ve florbale míří mezi šest nejlepších týmů v Praze. Po skvělé práci v základním kole, které vyhráli svojí herní disciplínou a odvahou a přesvědčivou hrou v druhém kole zápasů, naši chlapci postoupili do finále POPRASKU (POhár PRAžských ŠKol). Velké díky celému týmu a držíme mu palce ve finále, které se bude konat na konci ledna 2019.

Stolní tenis nižší gymnázium

25. 10. 2018 Klára Grabcová

Studenti nižšího gymnázia v kategoriích prima až kvarta (dívky i chlapci) obsadili v obvodním kole stolního tenisu 1. místo a postoupili všichni do pražského finále. Gratulujeme!!!

Přespolní běh

Dívky z vyššího gymnázia přinesly bronzové medaile z finále Prahy v přespolním běhu. Krásné výkony!!!

Máme vícemistryně republiky v beachvolejbalu

12. 6. 2018 Zdeněk Kříž

Nečekaný, ale naprosto zasloužený, úspěch přivezly reprezentantky naší školy z MČR v beachvolejbalu SŠ. Po jasném vítězství ve skupině postoupily do konečného finálového pavouka. Jak se jim dařilo, si můžete přečíst v následujících řádcích ... V úterý 12.6. jsme se zúčastnily Mistrovství republiky středních škol v plážovém volejbale. Na rozdíl od krajského kola, které se konalo o dva týdny dříve, jsme se zde sešly již v plném počtu - i s blokařkou týmu. Také díky tomu se nám často podařilo předvést hru, za kterou jsme se vůbec nemusely stydět a bojovat až do posledních sil. Ač se počasí neumělo rozhodnout, zda bude pršet, nebo pařit sluníčko, nerozhodilo nás to a makaly jsme dál. Domakaly jsme až ve finále, kde jsme těsně prohrály proti holčinám z Brna za stavu 13:15. I tak jsme si turnaj užily a jsme rády, že jsme pro Kavalírku stříbro dokázaly vybojovat. Alžběta Rybová, členka úspěšného týmu

Velký pohár Prahy 5 - deváté vítězství v řadě

7. 6. 2018 Zdeněk Kříž

V letošním zápolení základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií nebylo ani na chvíli pochyb o konečném vítězi. Motivace žáků našeho gymnázia byla veliká. I přes velkou snahu největších soupeřů ZŠ Radotín a ZŠ Weberova nasbírali naši žáci nejvíce bodů. Devátým vítězstvím v řadě získali do trvalého držení třetí putovní pohár. Vítězství je cennější o to více, že se o něj zasloužila přibližně třetina žáků a žákyň 1.-4. ročníku gymnázia. Gratulujeme všem, kteří reprezentovali. Slavnostní předání poháru proběhlo na DDM Prahy 5 a za školu se zúčastnili zástupci chlapců a dívek ze sekund, tercií a kvart. A teď už hurá na prázdniny!

Mistryně Prahy v beachvolejbalu SŠ po roce opět z Kavalírky

31. 5. 2018 Zdeněk Kříž

Reprezentantky školy úspěšně obhájily loňské vítězstí v beachvolejbalu SŠ a po jednoznačném průběhu všech zápasů postoupily do republikového finále. Gratulujeme a přejeme jim úspěch i na MČR.

3. místo na MČR ve volejbalu dívek SŠ

22. 3. 2017 Zdeněk Kříž

Reprezentantky Gymnázia Nad Kavalírkou vybojovaly účast na republikovém finále středních škol ve volejbale, které se konalo 20.-21.3.2017 v Karlových Varech. Výsledkem půlročního snažení je krásné bronzové 3. místo z celé České republiky. Složení týmu: Perušičová, Benešová, Šolínová, Řečinská, Bílá, Stachová, Šneberková, Bračíková, Šídlová, Votápková.