• Samostatný hudební projekt – muzikál Johanka – premiéra v červnu, reprízy ve středu 16. listopadu (koncerty pro školu)

• Projekt Korunovační mše J. V. Tomáška ke 180. výročí korunovace posledního českého krále – koncerty v Rychnově nad Kněžnou a v katedrále sv. Víta – září
• Absolutní vítěz Mezinárodního sborového festivalu hudebního romantismu ve Vlachově Březí – říjen

Bobřík informatiky

21. 11. 2018 Alena Charvátová

Statistika: Soutěžili jsme ve všech kategoriích. V kategorii Junior a Senior dobrovolně. V kategorii Benjamin soutěžilo 145 studentů, bylo dosaženo max. 228 bodů, úspěšných řešitelů je 88. V kategorii Kadet soutěžilo 109 studentů, bylo dosaženo max. 228 bodů, úspěšných řešitelů je 88. V kategorii Junior soutěžilo 15 studentů, bylo dosaženo max. 173 bodů, úspěšní řešitelé jsou 2. V kategorii Senior soutěžilo 14 studentů, bylo dosaženo max. 171 bodů, úspěšní řešitelé jsou 4. Postupující do ústředního kola Senior(30.ledna 2019) Purš Matouš, Ludvík Vojtěch, Pasichnyk Vikktoria, Krsek Jakub, Šabata Vojtěch. Blahopřejeme

Den otevřených dveří v Ústavu informatiky AV ČR

14. 11. 2018 Šárka Blažíčková

8. listopadu 2018 se zúčastnili žáci navštěvující Seminář informatiky Dne otevřených dveří v Ústavu informatiky AV ČR. Během dopoledne měli možnost vyslechnout několik přednášek, které se týkaly mnoha různých oborů, ale jedno měly společné - to, jak v těchto oborech pomáhá informatika, informační technologie, informatické metody.

Zde je pár postřehů:

Přednášky mě bavily, nejvíce mě zaujímala zapálenost přednášejících k danému tématu. Je vidět, že to jsou lidé, kteří žijí pro práci, které se věnují. Konkrétně mě zaujaly neuronové sítě, přednáška o počasí ve městech, vývoj nových léků a neměřitelné fyzikální experimenty.
Lukáš Hronek

Na dni otevřených dveří se mi líbilo, že všechny přednášky byly krátké - stihli jsme se tedy seznámit s různými projekty a informacemi během jednoho dne. Nejvíce mne zaujala přednáška o klimatu a vývoji nového léku, především proto, že daní přednášející uměli skvěle prezentovat a zaujmout.
Karolína Lhotská

Na přednáškách se mi líbila především jejich různorodost. Jednotlivé přednášky netrvaly příliš dlouho, a tak bylo možné udržovat pozornost po celou dobu. Nejvíce mě zaujala přednášku o klimatu v naší ulici. Líbilo se mi, jak velké praktické využití zde práce informatiků měla. Dále mě zaujala přednáška o životním cyklu léku, protože jsem o tom do té do doby téměř nic nevěděl.
David Hospodka

Stolní tenis nižší gymnázium

25. 10. 2018 Klára Grabcová

Studenti nižšího gymnázia v kategoriích prima až kvarta (dívky i chlapci) obsadili v obvodním kole stolního tenisu 1. místo a postoupili všichni do pražského finále. Gratulujeme!!!

Přespolní běh

Dívky z vyššího gymnázia přinesly bronzové medaile z finále Prahy v přespolním běhu. Krásné výkony!!!

ScratchCup 2018

15. 6. 2018 Tomáš Ďuriš Zuzana Kocourková

Programátorská soutěž v jazyku Scratch určená pro žáky druhého stupně ZŠ a nižšího gymnázia se konala 18. dubna 2018. Z celé republiky se zúčastnilo 126 žáků. Naším nejúspěšnějším žákem se stal Tomáš Ďuriš (1.C), který obsadil 2. místo v kategorii 6. tříd (34. místo v celkovém pořadí).

Gratulujeme k úspěchu.

Soutěže ve španělském jazyce

15. 6. 2018 Andrea Alon

V letošním roce se naši studenti opět zúčastnili Soutěže mladých hispanistů. Michaela Kopecká z 5.A obsadila v II. kategorii 2. místo a Matěj Černík z 8.B se umístil v nejvyšší V. kategorii na 3.-4. místě. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Zkouška Matematika +

13. 6. 2018 Hana Hladíková Jana Vašková

Dne 7. 6. 2018 naše škola přebrala v Senátu z rukou senátora Jiřího Růžičky Čestné uznání za dlouhodobé vynikající výsledky v Matematice+. Tato zkouška se koná pravidelně od roku 2013, naši studenti se jí pravidelně zúčastňují a mají skvělé výsledky. GNK patří mezi 10 oceněných škol v České republice. I letos se jedné studentce, Haně Hladíkové z 8. A, podařilo získat maximální počet bodů, což je 50 bodů. Tento maximální počet získali v České republice letos 4 studenti. Gratulujeme Hance !!!!

Olympiáda v německém jazyce

13. 6. 2018 Tereza Jakubová Jaroslava Šťastná

Tereza Jakubová ze 7.A zvítězila ve školním, obvodním i okresním kole olympiády v německém jazyce a zúčastnila se celorepublikového kola. K úspěchu srdečně blahopřejeme.

Olympiáda v českém jazyce

13. 6. 2018 Jana Janská

Matěj Černík (8. B) obsadil 1. místo v krajském kole olympiády v českém jazyce a postoupil do celostátního kola (červen 2018).