ScratchCup 2018

15. 6. 2018 Tomáš Ďuriš Zuzana Kocourková

Programátorská soutěž v jazyku Scratch určená pro žáky druhého stupně ZŠ a nižšího gymnázia se konala 18. dubna 2018. Z celé republiky se zúčastnilo 126 žáků. Naším nejúspěšnějším žákem se stal Tomáš Ďuriš (1.C), který obsadil 2. místo v kategorii 6. tříd (34. místo v celkovém pořadí).

Gratulujeme k úspěchu.

Soutěže ve španělském jazyce

15. 6. 2018 Andrea Alon

V letošním roce se naši studenti opět zúčastnili Soutěže mladých hispanistů. Michaela Kopecká z 5.A obsadila v II. kategorii 2. místo a Matěj Černík z 8.B se umístil v nejvyšší V. kategorii na 3.-4. místě. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Zkouška Matematika +

13. 6. 2018 Hana Hladíková Jana Vašková

Dne 7. 6. 2018 naše škola přebrala v Senátu z rukou senátora Jiřího Růžičky Čestné uznání za dlouhodobé vynikající výsledky v Matematice+. Tato zkouška se koná pravidelně od roku 2013, naši studenti se jí pravidelně zúčastňují a mají skvělé výsledky. GNK patří mezi 10 oceněných škol v České republice. I letos se jedné studentce, Haně Hladíkové z 8. A, podařilo získat maximální počet bodů, což je 50 bodů. Tento maximální počet získali v České republice letos 4 studenti. Gratulujeme Hance !!!!

Olympiáda v německém jazyce

13. 6. 2018 Tereza Jakubová Jaroslava Šťastná

Tereza Jakubová ze 7.A zvítězila ve školním, obvodním i okresním kole olympiády v německém jazyce a zúčastnila se celorepublikového kola. K úspěchu srdečně blahopřejeme.

Olympiáda v českém jazyce

13. 6. 2018 Jana Janská

Matěj Černík (8. B) obsadil 1. místo v krajském kole olympiády v českém jazyce a postoupil do celostátního kola (červen 2018).

Pražské poetické setkání

13. 6. 2018 Jana Janská

Žákyně Amrichová (3. B), vítězka školního kola recitační soutěže Pražské poetické setkání, obsadila 1. místo i v obvodním kole a postoupila do krajského kola.

Máme vícemistryně republiky v beachvolejbalu

12. 6. 2018 Zdeněk Kříž

Nečekaný, ale naprosto zasloužený, úspěch přivezly reprezentantky naší školy z MČR v beachvolejbalu SŠ. Po jasném vítězství ve skupině postoupily do konečného finálového pavouka. Jak se jim dařilo, si můžete přečíst v následujících řádcích ... V úterý 12.6. jsme se zúčastnily Mistrovství republiky středních škol v plážovém volejbale. Na rozdíl od krajského kola, které se konalo o dva týdny dříve, jsme se zde sešly již v plném počtu - i s blokařkou týmu. Také díky tomu se nám často podařilo předvést hru, za kterou jsme se vůbec nemusely stydět a bojovat až do posledních sil. Ač se počasí neumělo rozhodnout, zda bude pršet, nebo pařit sluníčko, nerozhodilo nás to a makaly jsme dál. Domakaly jsme až ve finále, kde jsme těsně prohrály proti holčinám z Brna za stavu 13:15. I tak jsme si turnaj užily a jsme rády, že jsme pro Kavalírku stříbro dokázaly vybojovat. Alžběta Rybová, členka úspěšného týmu

Velký pohár Prahy 5 - deváté vítězství v řadě

7. 6. 2018 Zdeněk Kříž

V letošním zápolení základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií nebylo ani na chvíli pochyb o konečném vítězi. Motivace žáků našeho gymnázia byla veliká. I přes velkou snahu největších soupeřů ZŠ Radotín a ZŠ Weberova nasbírali naši žáci nejvíce bodů. Devátým vítězstvím v řadě získali do trvalého držení třetí putovní pohár. Vítězství je cennější o to více, že se o něj zasloužila přibližně třetina žáků a žákyň 1.-4. ročníku gymnázia. Gratulujeme všem, kteří reprezentovali. Slavnostní předání poháru proběhlo na DDM Prahy 5 a za školu se zúčastnili zástupci chlapců a dívek ze sekund, tercií a kvart. A teď už hurá na prázdniny!

Mistryně Prahy v beachvolejbalu SŠ po roce opět z Kavalírky

31. 5. 2018 Zdeněk Kříž

Reprezentantky školy úspěšně obhájily loňské vítězstí v beachvolejbalu SŠ a po jednoznačném průběhu všech zápasů postoupily do republikového finále. Gratulujeme a přejeme jim úspěch i na MČR.

Konference „Sto vědců“

24. 4. 2018 Šárka Blažíčková

Ve dnech 22. a 23. března jsme měli příležitost zúčastnit se konference „Sto vědců“ pořádaným Akademií věd.

Kromě bohatého občerstvení a oběda nás čekala spousta inspirujících přednášek na nejrůznější témata, kde jsme se například dozvěděli o tom, jak se paní předsedkyně AV ČR dostala k vědecké kariéře a jízdě na koni, pak k nám promluvil též profesor Václav Hořejší, který nás seznámil s fungováním našeho imunitního systému, nebo paní inženýrka Dana Drábová, s níž jsme řešili otázku dnešního světa a energie. Další přednášky nás poté obeznámily s tím, jak na počítači naprogramovat kapradí nebo s existencí živých švábů na dálkové ovládání. Nebo díky panu plukovníku Janu Hořínkovi z Národní protidrogové centrály nyní víme, jaké zdroje naše policie může využívat při vyšetřování. Nejživější diskuzi pak vyvolala přednáška o etice autonomních vozidel od pana doktora Davida Černého z Ústavu státu a práva AV ČR.

Měli jsme také unikátní možnost si prohlédnout laserové centrum ELI Beamlines. Jak je vidět, naše sedmičlenná delegace vedená paní profesorkou Blažíčkovou získala jedinečné zážitky a všichni na akci vzpomínáme s radostí.

Sylvie Majorová, 6.B

1  2  3  ...  21