Den otevřených dveří v Ústavu informatiky AV ČR

14. 11. 2018 Šárka Blažíčková

8. listopadu 2018 se zúčastnili žáci navštěvující Seminář informatiky Dne otevřených dveří v Ústavu informatiky AV ČR. Během dopoledne měli možnost vyslechnout několik přednášek, které se týkaly mnoha různých oborů, ale jedno měly společné - to, jak v těchto oborech pomáhá informatika, informační technologie, informatické metody.

Zde je pár postřehů:

Přednášky mě bavily, nejvíce mě zaujímala zapálenost přednášejících k danému tématu. Je vidět, že to jsou lidé, kteří žijí pro práci, které se věnují. Konkrétně mě zaujaly neuronové sítě, přednáška o počasí ve městech, vývoj nových léků a neměřitelné fyzikální experimenty.
Lukáš Hronek

Na dni otevřených dveří se mi líbilo, že všechny přednášky byly krátké - stihli jsme se tedy seznámit s různými projekty a informacemi během jednoho dne. Nejvíce mne zaujala přednáška o klimatu a vývoji nového léku, především proto, že daní přednášející uměli skvěle prezentovat a zaujmout.
Karolína Lhotská

Na přednáškách se mi líbila především jejich různorodost. Jednotlivé přednášky netrvaly příliš dlouho, a tak bylo možné udržovat pozornost po celou dobu. Nejvíce mě zaujala přednášku o klimatu v naší ulici. Líbilo se mi, jak velké praktické využití zde práce informatiků měla. Dále mě zaujala přednáška o životním cyklu léku, protože jsem o tom do té do doby téměř nic nevěděl.
David Hospodka

Stolní tenis nižší gymnázium

25. 10. 2018 Klára Grabcová

Studenti nižšího gymnázia v kategoriích prima až kvarta (dívky i chlapci) obsadili v obvodním kole stolního tenisu 1. místo a postoupili všichni do pražského finále. Gratulujeme!!!

Přespolní běh

Dívky z vyššího gymnázia přinesly bronzové medaile z finále Prahy v přespolním běhu. Krásné výkony!!!

ScratchCup 2018

15. 6. 2018 Tomáš Ďuriš Zuzana Kocourková

Programátorská soutěž v jazyku Scratch určená pro žáky druhého stupně ZŠ a nižšího gymnázia se konala 18. dubna 2018. Z celé republiky se zúčastnilo 126 žáků. Naším nejúspěšnějším žákem se stal Tomáš Ďuriš (1.C), který obsadil 2. místo v kategorii 6. tříd (34. místo v celkovém pořadí).

Gratulujeme k úspěchu.

Soutěže ve španělském jazyce

15. 6. 2018 Andrea Alon

V letošním roce se naši studenti opět zúčastnili Soutěže mladých hispanistů. Michaela Kopecká z 5.A obsadila v II. kategorii 2. místo a Matěj Černík z 8.B se umístil v nejvyšší V. kategorii na 3.-4. místě. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Zkouška Matematika +

13. 6. 2018 Hana Hladíková Jana Vašková

Dne 7. 6. 2018 naše škola přebrala v Senátu z rukou senátora Jiřího Růžičky Čestné uznání za dlouhodobé vynikající výsledky v Matematice+. Tato zkouška se koná pravidelně od roku 2013, naši studenti se jí pravidelně zúčastňují a mají skvělé výsledky. GNK patří mezi 10 oceněných škol v České republice. I letos se jedné studentce, Haně Hladíkové z 8. A, podařilo získat maximální počet bodů, což je 50 bodů. Tento maximální počet získali v České republice letos 4 studenti. Gratulujeme Hance !!!!

Olympiáda v německém jazyce

13. 6. 2018 Tereza Jakubová Jaroslava Šťastná

Tereza Jakubová ze 7.A zvítězila ve školním, obvodním i okresním kole olympiády v německém jazyce a zúčastnila se celorepublikového kola. K úspěchu srdečně blahopřejeme.

Olympiáda v českém jazyce

13. 6. 2018 Jana Janská

Matěj Černík (8. B) obsadil 1. místo v krajském kole olympiády v českém jazyce a postoupil do celostátního kola (červen 2018).

Pražské poetické setkání

Žákyně Amrichová (3. B), vítězka školního kola recitační soutěže Pražské poetické setkání, obsadila 1. místo i v obvodním kole a postoupila do krajského kola.

Máme vícemistryně republiky v beachvolejbalu

12. 6. 2018 Zdeněk Kříž

Nečekaný, ale naprosto zasloužený, úspěch přivezly reprezentantky naší školy z MČR v beachvolejbalu SŠ. Po jasném vítězství ve skupině postoupily do konečného finálového pavouka. Jak se jim dařilo, si můžete přečíst v následujících řádcích ... V úterý 12.6. jsme se zúčastnily Mistrovství republiky středních škol v plážovém volejbale. Na rozdíl od krajského kola, které se konalo o dva týdny dříve, jsme se zde sešly již v plném počtu - i s blokařkou týmu. Také díky tomu se nám často podařilo předvést hru, za kterou jsme se vůbec nemusely stydět a bojovat až do posledních sil. Ač se počasí neumělo rozhodnout, zda bude pršet, nebo pařit sluníčko, nerozhodilo nás to a makaly jsme dál. Domakaly jsme až ve finále, kde jsme těsně prohrály proti holčinám z Brna za stavu 13:15. I tak jsme si turnaj užily a jsme rády, že jsme pro Kavalírku stříbro dokázaly vybojovat. Alžběta Rybová, členka úspěšného týmu