Velký pohár Prahy 5

13. 6. 2019 Klára Grabcová

Studenti nižšího gymnázia získali znovu Velký putovní pohár DDM Praha 5 za celoroční sportovní výsledky s počtem 237 bodů. Děkujeme za další skvělý úspěch!

SOČ - krajské kolo 2019

13. 6. 2019 Lenka Bergerová

Studenti septim, Eliška Přádová a Robert Horešovský, uspěli v krajském kole Středoškolské odborné činnosti.

Robert Horešovský se se svojí prací týkajících se fitování emisních spekter scintilátorů umístil na krásném 2. místě. Spolu s Eliškou Přádovou, která se věnovala tvorbě krátkého filmu na motivy Jana Švankmajera, postupují do celostátního kola. Celostátní kolo proběhne v polovině června v Opavě.

Oběma držíme palce!

Beachvolejbal SŠ 2019

31. 5. 2019 Klára Grabcová

Naše studentky vybojovaly mezi 16-ti přihlášenými týmy z celé Prahy 30. 5. 2019 za slunečného počasí bronzové medaile v beachvolejbale SŠ. Gratulujume a děkujeme za úžasné výkony!!!

Pythagoriáda 2019 - výsledky obvodního kola

29. 5. 2019 Šárka Blažíčková

Poslední matematická soutěž letošního školního roku 2018-19 zná již úspěšné řešitele obvodního kola!

Do obvodního kola, které se konalo na hostitelském gymnáziu Christiana Dopplera 28. 5. 2019, se z naší školy probojovalo 63 účastníků, z toho 28 z nich se stalo úspěšnými řešiteli obvodního kola. Všechny příklady správně vyřešil Matyáš Uher z primy a Jan Jordanidis ze sekundy.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme vítězům!

Sportovní kurz - Dobronice 2019

27. 5. 2019 Petr Alger Klára Grabcová

Jeden květnový týden jsme všechny tři třídy kvart vyrazily do stejného areálu, kde jsme se před čtyřmi roky poznali. Bohatě nabitý program a příjemné prostředí areálu v Dobronicích udělaly ze sportovního kurzu velmi povedenou školní akci. I přes nevydařené počasí jsme si na kurzu mohli vyzkoušet mnoho zajímavých aktivit a sportů jako třeba lezení, jízda na kajaku a orientační běh. Celkově to byla příjemná zkušenost.

Atletika - Pohár Rozhlasu

24. 5. 2019 Miloslav Cymbál

Další stříbro! 23.5.2019 se konalo krajské finále v atletice - Pohár Rozhlasu. Sem se dostali naši starší žáci z nižšího gymnázia. Po velmi deštivém ranním začátku, kdy chlapci předvedli parádní štafetu, 3. a 4. místo ve skoku dalekém s hodnotami přes 5 m a dvě šedesátky pod 8 sekund, následovala výška a koule s průměrnými výsledky. Stříbrnou cestu naši závodníci potvrdili v běhu na 1500 m, kde jsme obsadili 2.a 4. místo se skvělými časy pod 4 minuty a 50 sekund. Celkový součet 5786 bodů nás vystřelil na již zmíněné druhé místo. Našimi jedinými přemožiteli byla ZŠ Jeseniova, která je jednou ze tří atletických škol v Praze. Sportu zdar a atletice zvlášť!

Exkurze do společnosti CETIN

21. 5. 2019 vybraní žáci sext a septim Zuzana Kastnerová

Ve středu 20. března se s doprovodem paní profesorky Kastnerové devatenáct studentů našeho gymnázia včetně mě zúčastnilo exkurze do firmy CETIN, která zajišťuje infrastrukturu datové sítě v ČR se softwarovou pomocí firmy Unicorn. Od paní Mileny Synáčkové ze společnosti CETIN a Jiřího Lagnera ze společnosti Unicorn jsme se dozvěděli, jak datová infrastruktura funguje, jaké jsou každodenní problémy s jejím udržováním, nebo proč je důležité správně zaznamenávat polohu kabelů.
Zaměstnanci CETINu Luboš Záruba a Bedřich Šindelář nám ukázali počátek všech datových kabelů v ČR, ať už optických nebo metalických v kabelovně. Mohli jsme se podívat i do tzv. srdce CETINu, kde se 24/7, tzn. 24 hodin 7 dní v týdnu, řídí a kontroluje provoz na síti a řeší případné opravy při haváriích. Provedli nás po architektonicky zajímavé budově, ve které CETIN prozatím sídlí.
Ve druhé části exkurze nám Jakub Kopecký blíže představil společnost CETIN a nahlédli jsme do budoucnosti internetu. Nakonec jsme se od Vojtěcha Kastnera dozvěděli jaké je to pracovat v softwarové firmě Unicorn, jaké jsou možnosti studia v oboru, jaké je to vést svůj vlastní tým nebo řídit a zaštiťovat projekt.

Děkujeme za jedinečnou příležitost dozvědět se cenné informace a navštívit žižkovskou architektonickou ikonu.

Tadeáš Cibulka, 6. B

Prezentace VŠ - "Najdi svůj ústav"

17. 5. 2019 Jaroslava Šťastná

23.5.2019 se v aule a jejím předsálí konala prezentace vysokých škol, na niž přišli své zkušenosti sdělit i naši bývalí studenti, kteří na daných vysokých školách studují. Přítomni byli i kariéroví poradci, s nimiž se mohli naši studenti bezplatně poradit o volbě svých studijních zaměření a povolání. Účastníky byla akce velmi kladně hodnocena.

Olympiáda v německém jazyce

26. 4. 2019 Jaroslava Šťastná

Ve čtvrtek 25.4.2019 se v zasedací místnosti Úřadu MČ Praha 5 konalo slavnostní vyhodnocení a předání diplomů a cen výhercům obvodních kol vědomostních olympiád. Za německý jazyk převzala cenu Anna Männerová ze 6.A, která v obvodním kole vyhrála první místo. V celopražském kole skončila na čtvrtém místě. K dosaženým úspěchům srdečně blahopřejeme. Za VO NJ PhDr. Jaroslava Šťastná

Krajské kolo olympiády ve francouzském jazyce

26. 4. 2019

Saša Blinov obsadil 2. místo v krajském kole olympiády ve francouzském jazyce v kategorii B2. Gratulujeme!!!

1  2  3  4  ...  26