Krajské kolo Olympiády v anglickém jazyce

1. 4. 2019 Jana Šrollerová

Gratulujeme Matějovi Hrnjicovi k vítězství v krajském kole Olympiády v anglickém jazyce a k postupu do celostátního kola. Držíme palce! Marie Dostálová a Tomáš Ďuriš získali ve svých kategoriích třetí místa v obvodním kole. Všem děkujeme za reprezentaci školy.

Volejbal nižší gymnázium - děvčata i chlapci

27. 3. 2019 Klára Grabcová

Děvčata a chlapci z tercií a kvart vybojovali 25. března vítězstvím v obvodním kole ve VOLEJBALU postup do krajského kola, které se bude konat na konci dubna. Děkujeme všem zúčastněným!

Florbal SŠ

27. 3. 2019 Miloslav Cymbál

Stalo se, na co jsme už dlouho čekali. Po dlouhé cestě ze základního kola se naši chlapci vyššího gymnázia prokousali až do finále Prahy ve FLORBALE. V tomto finále se utkalo šest nejlepších školních týmů. Systém hry byl takový, že byly dvě skupiny po třech týmech, kde hrál každý s každým. Po výhře a prohře jsme hráli semifinále s prvním z druhé skupiny. Bohužel jsme tuto bitvu prohráli. Teď nás čekal zápas o třetí místo. Po velmi dramatické hře skončilo skóre nerozhodně. Nájezdy. První série opět nerozhodně. Nakonec o všem rozhodl náš nejlepší hráč Martin Řezáč, který vstřelil vítězný závěrečný góóól. Za skvělou práci v bráně je též nutno vyzdvihnout Dana Brskovského, který parádně začapal. Klukům velké díky za výkon, který předvedli, a 3. místem za návrat mezi florbalovou špičku středních škol v Praze.

Výtvarná soutěž v galerii moderního umění

21. 3. 2019 Lucie Matoušková

Tým složený z našich studentů a studentky www.malgym.cz zkoumal různé umělecké metody a jejich přesahy do každodenního života.
Vznikl tak projekt do mezinárodní soutěže Máš umělecké střevo? na téma Collecting/Sběratelství.
Přejeme hodně úspěchů při semifinále v DOX!

Jak vypadá den člověka s Diogenovým syndromem?
Máš umělecké střevo? (video)

Sbírky jsou součástí našeho života. Ať už se jedná o panenky, autíčka z dětství, turistické známky, fotografie nebo jen vzpomínky. Mají pro nás veliký význam. Jsou to věci, jimiž se obklopujeme, a dělají nám dobře na duši. Existují lidé, co si schovají každý dárek, který kdy obdrželi, každé vydání novin, co kdy přečetli, svoje první boty, první boty svých dětí, první boty svých vnoučat... Kde se ale nachází TA HRANICE, kdy už se nejedná o rozsáhlou sbírku, ale o psychickou poruchu?
Hromadit věci, stranit se společnosti, zanedbávat svoje tělo, to je Diogenův syndrom. Lidé postižení chorobou se obklopují obrovským množstvím všedních i nevšedních objektů. Jejich byty jsou muzea zbytečných věcí, které je dělají šťastnými a cítí se díky nim v bezpečí. Jsou to jejich COMFORT OBJECTS.
A jak se tedy tito lidé cítí a jak přemýšlejí?

Obvodní kolo IT gram 2019

16. 3. 2019 Zuzana Kastnerová

Ve středu 13. 3. 2019 se naši žáci zúčastnili soutěže IT gram, dříve zvané "Předveď, co umíš na počítači". Všichni skončili na medailových místech:

Vojtěch Vokoun, 4. C - 1. místo v kategorii Excel
David Pech, 3. A - 1. místo v kategorii Prezentace
Tomáš Ďuriš, 2. C - 1. místo v kategorii Word
Julie Svobodová, 1. A - 3. místo v kategorii Grafika

Všem blahopřejeme.

Exkurze do firmy Seznam

6. 2. 2019 Šárka Blažíčková

Ve středu 30. ledna 2019 se žáci, kteří navštěvují seminář z informatiky, zúčastnili exkurze do firmy Seznam. Exkurze byla velmi zajímavě připravená, bylo vidět, že firma Seznam přistupuje k návštěvám studentů velmi zodpovědně a má o studenty zájem nejen jako o návštěvníky, ale i jako o případné budoucí zaměstnance.

Zde je několik postřehů našich žáků:

Exkurze do Seznamu se mi moc líbila. Bylo zajímavé vidět pracovní prostředí tak velké společnosti. Protože se sám snažím pracovat jako programátor, byl jsem rád, že jsem si mohl poslechnout mnohem zkušenější odborníky. Jednotlivé přednášky nebyly dlouhé a každá z jiné části vývoje, takže se dobře poslouchaly. Určitě jsem ocenil i informace o IT akademii, trainee programu či samotné kariéře v seznamu. Budu moc rád, když by se podobná exkurze mohla do konce roku ještě opakovat. D. Hospodka

Exkurze do Seznamu se mi celkově líbila, až na přednášku o programovacích jazycích (tj. hned ta po úvodní přednášce) jsem slušně rozuměl všem přednášejícím; návštěva jednotlivých pracovišť byla rovněž velmi zajímavá a celkově na mne firma působila velice pěkným, přívětivým dojmem modernosti. Abychom však poznali vše, čím se tato společnost zabývá, musela by být exkurse asi čtyřikrát delší (tj. příliš velká firma na takto krátkou exkursi). Nicméně jsem velmi rád, že jsem se mohl této akce zúčastnit. V. Sládeček

Návštěva Seznamu byla zajímavá. Postupně se nám představilo několik zaměstnanců z různých odvětvích a stručně nás seznámili s náplní jejich práce. Byli s námi trpěliví a ochotně zodpovídali naše otázky, ať už se jednalo o člověka zabývajícího se hledáním na internetu, práce s mapami, zdokonalováním webového prostředí pro čtení emailů či člověka starajícího se o servery. Na závěr nás provedli budovou, kde nás asi nejvíc zaujala venkovní horolezecká stěna. K. Lhotská

Výstava v suterénu

15. 1. 2019 Eva Vlčková

Suterén se proměnil v galerii instalací výtvarných prací studentů kvint. Různé techniky, různé myšlenky, zajímavé formy. A hlavně zajímavá témata.

Florbal SŠ chlapci

21. 12. 2018 Miloslav Cymbál

Skvělá zpráva. Naši chlapci vyššího gymnázia ve florbale míří mezi šest nejlepších týmů v Praze. Po skvělé práci v základním kole, které vyhráli svojí herní disciplínou a odvahou a přesvědčivou hrou v druhém kole zápasů, naši chlapci postoupili do finále POPRASKU (POhár PRAžských ŠKol). Velké díky celému týmu a držíme mu palce ve finále, které se bude konat na konci ledna 2019.

Vánoční akademie 2018

20. 12. 2018 Lucie Matoušková

Na tradiční vánoční akademii se diváci stali svědky toho, co vzniklo na zimním estetickém kurzu. Prošli se magickými událostmi na Karlově mostě, na němž ožily sochy a začaly se dít příběhy. Všichni zhluboka nasáli vánoční atmosféru a pomalu se vydali vstříc vánočním prázdninám.

Vánoční jarmark 2018

19. 12. 2018 Pavlína Mojžíšová

Podnikavci, kreativci, marketéři, organizátoři a studenti kvart v jednom si připravili pro ostatní zajímavé dopoledne na vánočním jarmarku. Veškeré úsilí a příprava se zúročily v zajímavém zážitku a díky schopnostem kvartánů se podařilo věnovat výtěžek na dobročinné účely. Děkujeme všem.

1  2  3  4  ...  24