Obvodní kolo IT gram 2018

7. 3. 2018 Zuzana Kocourková

Ve čtvrtek 1. 3. 2018 se naši žáci zúčastnili soutěže IT gram, dříve zvané "Předveď, co umíš na počítači". Na medailových místech skončili:

Daniel Závorka, 3. B - 1. místo v kategorii Word 2
Adam Fencl, 4. B - 2. místo v kategorii Prezentace

Blahopřejeme.

Výměnný pobyt s francouzskými studenty

16. 1. 2018 Hana Farská

Ve školním roce 2016/2017 se šesnáct studentů francouzštiny ze septimy, sexty a kvinty zúčastnilo týdenního výměnného pobytu se svými francouzskými korespondenty, studenty lycea v Pornicu, městečku nedaleko Nantes. V prosinci zavítali mladí Francouzi se svými profesory do Prahy. Byli ubytováni v rodinách českých studentů, kteří jim zajistili bohatý společný či individuální program a seznámili je s fungováním našeho gymnázia a s výukou. V dubnu naši studenti navštívili Pornic, také oni byli ubytováni v rodinách, účastnili se výuky v lyceu a těšili se z krás atlantického pobřeží.

Výsledky školního kola Olympiády v AJ - primy, sekundy

3. 1. 2018 - 1. 5. 2018 Účastníci školního kola Olympiády v AJ Dana Tomanová

OLYMPIÁDA V AJ Výsledky školního kola v kategorii primy, sekundy 1.místo s postupem do obvodního kola VIKTORIE SOCHŮRKOVÁ, 1.B 2.místo (náhradníce pro obvodní kolo) Jana Kafková, 1.B 3.místo Benec Adam 1.C Blahopřejeme vítězům a držíme Viki palce v obvodním kole. Informace o jeho konání předáme ihned, jakmile je dostaneme. Děkujeme všem řešitelům za účast a skvělé výkony! Dana Tomanová, Pavla Fialová

Vánoční akademie 2017

16. 12. 2017 Lucie Matoušková

Zajímavou příležitost k setkání v předvánočním čase poskytla vánoční akademie. Sbor, představení dramatického kroužku a esteticko-výchovného kurzu zaujaly a pobavily diváky a vytvořily příjemnou atmosféru. Všichni zpěváci i herci si zaslouží velkou poklonu a poděkování! Děkujeme. V příštím roce se těšíme opět na viděnou.

Bobřík informatiky

16. 11. 2017 Charvátová Alena

Soutěž Bobřík informatiky se konala 10. a 15. 11. 2017.

Nejlepší výsledky našich studentů:

Kategorie Kadet:
240 bodů získali tito studenti:
Šafránek Jakub, 4.A
Oliva Kryštof, 3.C
Pešáková Marcela, 4.A
Martan Matyáš, 3.C
Nejedlá Karolína, 4.B
Bukovianská Ema, 3.A

Kategorie Benjamín:
240 bodů získali tito studenti:

Fišer Teodor, 2.A
Havlová Karolína, 2.BBlahopřejeme!

Kvarty v Národním muzeu

20. 10. 2017 Jan Novák

Studenti kvart navštívili fenomenální výstavu o našem prvním prezidentovi. Dozvěděli se údaje o jeho životě, díle a politické kariéře. Zamysleli se nad naším vztahem k němu a jeho proměnami. Pokusili se od sebe oddělit mýtus a skutečnost jménem TGM.

Zimní esteticko-výchovný kurz 2018

20. 10. 2017 Hedvika Nevečeřalová

Zimní esteticko-výchovný kurz je u konce. Týden divadla, výtvarna a společných aktivit v krásném prostředí Janských lázní je za námi. Na vánoční akademii jsme připraveni.

Exkurze do TPCA

16. 10. 2017 - 19. 10. 2017 primy učitelé ICT a třdní učitelé

Studenti prim vyrazili na exkurzi do automobilky TPCA. Vrátili se plni dojmů a vzpomínek.S naší třídou jsme jeli do automobilky TPCA. Nejdříve nám pustili kraťoučký film s přednáškou. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí o TPCA. Rozdělili nás na dvě skupiny, každý žák (i přítomní učitelé) dostal sluchátka, helmu a ochranné brýle. Po skupinách jsme nasedli do vláčku a projeli se po (některých) částech TPCA. Viděli jsme např. svařovnu, lisovnu, montážní halu, kontrolu kvality… Všichni dělníci pracují JUST IN TIME. Moc se nám tam líbilo, užili jsme si to! Krásně nám vyšlo počasí, svítilo sluníčko. DOPORUČUJEME!

Julie Málková a Tereza Benešová, 1.CByli jsme v automobilce TPCA. Viděli jsme velké svářečské stroje. Jeli jsme na vláčku, ale nemohli jsme do lakovny, protože se tam velice dbá na čistotu.


Kryštof Plojhar a Tomáš Ďuriš, 1.CByli jsme v továrně, která vyrábí auta značky Toyota, Peugeot, Citröen. Když jsme tam přijeli, tak nám pustili krátký film o tom, jak probíhá výroba. Pak jsme si vzali helmu a ochranné brýle a šli jsme do vláčku, kterým jsme se projeli po hlavní hale a svařovně. Viděli jsme vozíky řízené magnetickou drahou. Byla to krátká exkurze, ale zábavná.

Adam Benec a Tomáš Ďuriš, 1.C

Představení letního esteťáku

20. 9. 2017 Lucie Matoušková

Divadelní představení letního esteticko-výchovného kurzu přineslo strach, příšernosti, hrůzu, smích a zábavu. Prošli jsme si kreativně zpracovanými Bondyho pravdivými Strašidelnými příběhy. Byla atmosféra, byl potlesk!

Adaptační kurz prim 2017

10. 9. 2017 - 17. 9. 2017 primy E. Kiršbaumová a další pedagogové

Adaptační kurz (Štěpán Říha 1. B)
Adaptační kurz se mi moc líbil. Konal se v Dobronicích na břehu řeky Lužnice. Bydleli jsme v malých, útulných chatičkách. Výborně tam vařili a každé ráno jsme měli snídani dle vlastního výběru. Poté následoval dopolední program. Nejvíce se mi líbilo, že jsme tam hodně sportovali. Zkusil jsem si nové sporty například: tenis, florbal a další. Protože hraji závodně fotbal, byl jsem rád, že jsme ho hráli často a že máme ve třídě spoustu fotbalistů. To se projevilo na zápasech s ostatními třídami, které jsme porazili 6:0 a 7:2.
Jeden den jsme měli i atletické závody v těchto disciplínách: skok do dálky z místa, sprint, hod diskem a přespolní běh, ve kterém nás skoro všechny diskvalifikovali, protože jsme běželi jinudy, než jsme měli. Na poslední večer jsme si měli se třídou připravit vystoupení a vymyslet třídní hymnu. Vítěznou hymnu od 1. C uslyší příští rok i noví primáni.
Kurz jsem si moc užil a poznal jsem lépe své spolužáky a spolužačky.

Adaptační kurz prim (Sandra Požárová, 1. C)
Adapťák byl super. Všichni si ho užili na maximum. Bydleli jsme v malinkých chatkách u lesa s výhledem na zříceninu hradu. V jídelně vařili moc dobře. Nejlepší byl řízek s bramborovou kaší. Program byl velmi pestrý. Například jsme hráli mezitřídní zápasy v přehazované, ve florbalu a ve fotbalu. Přehazovaná zaujala holky, fotbal zase kluky. Všichni si fandili jako o život. Teď ale to hlavní. Celý týden jsme ve třídách trénovali představení na závěrečný večer, který se odehrál v kulturním domě v Dobronicích. Vystoupení vyhrála třída 1. A. Když se odehrála všechna představení, dostali jsme pizzu a malinovku.
Jeden den k nám také přijeli hasiči, kteří nám ukazovali své vybavení, první pomoc a výbavu hasičského auta. Potom jsme si mohli vyzkoušet stříkat hadicí.
Když nastal den odjezdu, nikomu se nechtělo. Domů jsme přijeli plni vzpomínek a zážitků.

Adaptační kurz (Evelína Karlíková 1. A)
Na začátku září, jen co začala škola, jsme se vydali na adaptační pobyt. Bydleli jsme v rekreačním středisku nedaleko Dobronic. Ze začátku jsem se sice trošku bála, ale mnohem víc jsem se těšila.
Adaptační program byl skvěle vymyšlen, jednou jsme si měli zavázat oči šátkem — profesoři nás rozdělili do skupin a malovali jsme sídlo, které by se mohlo líbit Přemyslovi Otakarovi II. Během pobytu jsme měli různé sportovní turnaje a závody, jako například florbalový turnaj, turnaj v přehazované, hod kriketovým míčkem, běh na 60 metrů, skok do dálky nebo všestranný běh s různými disciplínami.
Jednoho dne ráno nám přišel dopis, jestli bychom nechtěli do královy rytířské družiny. My jsme chtěli. Tak jsme se vydali do jeho ležení. Tam jsme plnili různé úkoly, jako střílení z kuše a luku, chytání kroužků na meč, házení oštěpem a házení bojovou sekyrkou. Ten, kdo splnil alespoň dva úkoly, tak se stal rytířem modrého řádu, kdo tři až čtyři, získal bílý řád, a kdo splnil všechny, tak se stal rytířem zlatého řádu.
Předposlední den přijeli dobrovolní hasiči z Bechyně a vysvětlovali nám vše o tom, co dělají. Potom jsme si mohli zastříkat hadicí a na závěr nám na louku nastříkali hasicí pěnu, ve které se některé děti vyválely. Po dopoledni s hasiči jsme měli pevnost Boyard, kde jsme plnili různé úkoly. Mně se nejvíce líbilo chození po slackline.
Každý den po zajímavých, ale náročných aktivitách nám bylo dopřáno výtečné jídlo, jako třeba řízek s bramborovou kaší, kuřecí stehno s rýží nebo kynuté knedlíky s borůvkami.
Během celého pobytu si každá třída secvičovala představení - 1. A měla talentovou show, 1. B si připravila cirkus a 1. C nacvičila reklamy. Na závěrečné vystoupení jsme šli do Dobronic. Tam jsme předvedli to, co jsme si připravili, a 1. A vyhrála. Také proběhlo vyhodnocení celého kurzu a vyhrála (opět) 1. A. Následovně jsme předvedli své hymny a tentokrát vyhrála 1. C. Po skvělém týdnu s kamarády jsme odjeli domů.
Na adaptačním kurzu se mi velice líbilo — od programu až po ubytování. Chatky byly čisté a vybavené. Jediné, co mi na chatkách chybělo, byla toaleta, při nepříznivém počasí bylo nepříjemné vycházet ven. Ale to nebylo tak důležité — celý kurz jsem moc užila. Seznámila jsem se celou třídou, poznala jsem nové učitele a těším se na další roky s nimi na Kavalírce.

1  2  3  4  5  ...  22