Exkurze do TPCA

16. 10. 2017 - 19. 10. 2017 primy učitelé ICT a třdní učitelé

Studenti prim vyrazili na exkurzi do automobilky TPCA. Vrátili se plni dojmů a vzpomínek.S naší třídou jsme jeli do automobilky TPCA. Nejdříve nám pustili kraťoučký film s přednáškou. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí o TPCA. Rozdělili nás na dvě skupiny, každý žák (i přítomní učitelé) dostal sluchátka, helmu a ochranné brýle. Po skupinách jsme nasedli do vláčku a projeli se po (některých) částech TPCA. Viděli jsme např. svařovnu, lisovnu, montážní halu, kontrolu kvality… Všichni dělníci pracují JUST IN TIME. Moc se nám tam líbilo, užili jsme si to! Krásně nám vyšlo počasí, svítilo sluníčko. DOPORUČUJEME!

Julie Málková a Tereza Benešová, 1.CByli jsme v automobilce TPCA. Viděli jsme velké svářečské stroje. Jeli jsme na vláčku, ale nemohli jsme do lakovny, protože se tam velice dbá na čistotu.


Kryštof Plojhar a Tomáš Ďuriš, 1.CByli jsme v továrně, která vyrábí auta značky Toyota, Peugeot, Citröen. Když jsme tam přijeli, tak nám pustili krátký film o tom, jak probíhá výroba. Pak jsme si vzali helmu a ochranné brýle a šli jsme do vláčku, kterým jsme se projeli po hlavní hale a svařovně. Viděli jsme vozíky řízené magnetickou drahou. Byla to krátká exkurze, ale zábavná.

Adam Benec a Tomáš Ďuriš, 1.C

Představení letního esteťáku

20. 9. 2017 Lucie Matoušková

Divadelní představení letního esteticko-výchovného kurzu přineslo strach, příšernosti, hrůzu, smích a zábavu. Prošli jsme si kreativně zpracovanými Bondyho pravdivými Strašidelnými příběhy. Byla atmosféra, byl potlesk!

Adaptační kurz prim 2017

10. 9. 2017 - 17. 9. 2017 primy E. Kiršbaumová a další pedagogové

Adaptační kurz (Štěpán Říha 1. B)
Adaptační kurz se mi moc líbil. Konal se v Dobronicích na břehu řeky Lužnice. Bydleli jsme v malých, útulných chatičkách. Výborně tam vařili a každé ráno jsme měli snídani dle vlastního výběru. Poté následoval dopolední program. Nejvíce se mi líbilo, že jsme tam hodně sportovali. Zkusil jsem si nové sporty například: tenis, florbal a další. Protože hraji závodně fotbal, byl jsem rád, že jsme ho hráli často a že máme ve třídě spoustu fotbalistů. To se projevilo na zápasech s ostatními třídami, které jsme porazili 6:0 a 7:2.
Jeden den jsme měli i atletické závody v těchto disciplínách: skok do dálky z místa, sprint, hod diskem a přespolní běh, ve kterém nás skoro všechny diskvalifikovali, protože jsme běželi jinudy, než jsme měli. Na poslední večer jsme si měli se třídou připravit vystoupení a vymyslet třídní hymnu. Vítěznou hymnu od 1. C uslyší příští rok i noví primáni.
Kurz jsem si moc užil a poznal jsem lépe své spolužáky a spolužačky.

Adaptační kurz prim (Sandra Požárová, 1. C)
Adapťák byl super. Všichni si ho užili na maximum. Bydleli jsme v malinkých chatkách u lesa s výhledem na zříceninu hradu. V jídelně vařili moc dobře. Nejlepší byl řízek s bramborovou kaší. Program byl velmi pestrý. Například jsme hráli mezitřídní zápasy v přehazované, ve florbalu a ve fotbalu. Přehazovaná zaujala holky, fotbal zase kluky. Všichni si fandili jako o život. Teď ale to hlavní. Celý týden jsme ve třídách trénovali představení na závěrečný večer, který se odehrál v kulturním domě v Dobronicích. Vystoupení vyhrála třída 1. A. Když se odehrála všechna představení, dostali jsme pizzu a malinovku.
Jeden den k nám také přijeli hasiči, kteří nám ukazovali své vybavení, první pomoc a výbavu hasičského auta. Potom jsme si mohli vyzkoušet stříkat hadicí.
Když nastal den odjezdu, nikomu se nechtělo. Domů jsme přijeli plni vzpomínek a zážitků.

Adaptační kurz (Evelína Karlíková 1. A)
Na začátku září, jen co začala škola, jsme se vydali na adaptační pobyt. Bydleli jsme v rekreačním středisku nedaleko Dobronic. Ze začátku jsem se sice trošku bála, ale mnohem víc jsem se těšila.
Adaptační program byl skvěle vymyšlen, jednou jsme si měli zavázat oči šátkem — profesoři nás rozdělili do skupin a malovali jsme sídlo, které by se mohlo líbit Přemyslovi Otakarovi II. Během pobytu jsme měli různé sportovní turnaje a závody, jako například florbalový turnaj, turnaj v přehazované, hod kriketovým míčkem, běh na 60 metrů, skok do dálky nebo všestranný běh s různými disciplínami.
Jednoho dne ráno nám přišel dopis, jestli bychom nechtěli do královy rytířské družiny. My jsme chtěli. Tak jsme se vydali do jeho ležení. Tam jsme plnili různé úkoly, jako střílení z kuše a luku, chytání kroužků na meč, házení oštěpem a házení bojovou sekyrkou. Ten, kdo splnil alespoň dva úkoly, tak se stal rytířem modrého řádu, kdo tři až čtyři, získal bílý řád, a kdo splnil všechny, tak se stal rytířem zlatého řádu.
Předposlední den přijeli dobrovolní hasiči z Bechyně a vysvětlovali nám vše o tom, co dělají. Potom jsme si mohli zastříkat hadicí a na závěr nám na louku nastříkali hasicí pěnu, ve které se některé děti vyválely. Po dopoledni s hasiči jsme měli pevnost Boyard, kde jsme plnili různé úkoly. Mně se nejvíce líbilo chození po slackline.
Každý den po zajímavých, ale náročných aktivitách nám bylo dopřáno výtečné jídlo, jako třeba řízek s bramborovou kaší, kuřecí stehno s rýží nebo kynuté knedlíky s borůvkami.
Během celého pobytu si každá třída secvičovala představení - 1. A měla talentovou show, 1. B si připravila cirkus a 1. C nacvičila reklamy. Na závěrečné vystoupení jsme šli do Dobronic. Tam jsme předvedli to, co jsme si připravili, a 1. A vyhrála. Také proběhlo vyhodnocení celého kurzu a vyhrála (opět) 1. A. Následovně jsme předvedli své hymny a tentokrát vyhrála 1. C. Po skvělém týdnu s kamarády jsme odjeli domů.
Na adaptačním kurzu se mi velice líbilo — od programu až po ubytování. Chatky byly čisté a vybavené. Jediné, co mi na chatkách chybělo, byla toaleta, při nepříznivém počasí bylo nepříjemné vycházet ven. Ale to nebylo tak důležité — celý kurz jsem moc užila. Seznámila jsem se celou třídou, poznala jsem nové učitele a těším se na další roky s nimi na Kavalírce.

Letní esteticko-výchovný kurz 2017

21. 8. 2017 Lucie Matoušková

Na konci srpna proběhl na Malé Skále již tradiční a oblíbený Letní esteticko-výchovný kurz. Studenti se po hlavě vrhli do Příšerných příběhů od Egona Bondyho a ze všech sil tvořili divadlo, zpívali a zkoušeli různé výtvarné techniky. Při přemýšlení o umění samozřejmě zbylo trochu času na aktivní odpočinek v krásném počasí a užívání končících prázdnin.

Úspěchy v soutěžích ve španělském jazyce

22. 6. 2017 Alon Andrea

V letošním školním roce (2016/2017) dosáhli naši studenti výborných výsledků v soutěžích ve španělském jazyce.

V prosinci proběhla Soutěž pražských hispanistů. V první kategorii (ZŠ) obsadil Filip Schweiner ze 4.A 3. místo. Stejně tak obsadila 3. místo Blanka Konvalinková z 5.A, a to ve třetí kategorii (nižší SŠ).

Koncem března se konalo krajské kolo Soutěže ve španělském jazyce, kde naši školu reprezentovala v kategorii SŠ Kateřina Fučíková ze 7. B. V této celopražské soutěži vybojovala 1. místo a postoupila do celostátního kola.

Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Chemická olympiáda

15. 6. 2017 Šimánková Dana

Tradičně naši studenti během školního roku soutěží v Chemické olympiádě. Letos mezi nejlepší patřili následující, kteří postoupili do vyšších kol a stali se úspěšnými řešiteli:

Hana Hladíková, 7.A – postup do oblastního kola kat. B
Sylvie Majorová, 5.B – postup do oblastního kola kat. C
Josef Martinovský, 4.B – 2. místo v obvodním kole, postup do krajského kola kat. D
Laura Brychcínová, 4.B - postup do obvodního kola kat. D
Jakub Kříž, 4.B - postup do obvodního kola kat. D
Patrik Smatana, 3.A - postup do obvodního kola kat. D

Všem zúčastněným gratulujeme!

Ocenění v Senátu za M+

7. 6. 2017 Mojžíšová Pavlína

Dne 6.6.2017 proběhlo v Senátu slavnostní ocenění studentů maturitních ročníků, kteří úspěšně složili nepovinnou zkoušku z matematiky M+. Jedná se o zkoušku, kterou sestavuje Cermat, studenti se na ni hlásí dobrovolně, a její úspěšné složení může nahradit přijímací řízení na mnoha vysokých školách. Úspěšným složením zkoušky  M+ studenti prokazují, že zvládli učivo matematiky na vyšší úrovni. 100% výsledku, tedy plného počtu bodů z této zkoušky, dosáhlo pouze 5 studentů z celé ČR, mezi nimi i student našeho gymnázia Lukáš Kubacki (8.B). Zkoušky M+ se z našeho gymnázia zúčastnilo přesně 50% všech studentů, čímž se naše gymnázium zařadilo mezi nejúspěšnější gymnázia v celé České republice.

Středoškolská odborná činnost - krajské kolo

9. 5. 2017 Blažíčková Šárka

Také letos se vítězové školního kola SOČ účastnili kola krajského, které proběhlo 24. dubna 2017.
Na stupně vítězů se podařilo dosáhnout Míše Kadlecové ze 7. B, která obhajovala svou práci "Albánsko-sovětská roztržka a její obraz v dobovém tisku Československa". Míša skončila na velmi pěkném 3. místě v kategorii Historie. Do národního kola postoupili a 1. místo v krajském kole v kategorii Informatika získali Matěj Černík a Richard Plný s prací "Pager: program na tvorbu web. stránek".
Držíme palce!!!

Matematická olympiáda - obvodní kolo pro kategorie Z6-Z8

4. 5. 2017 Blažíčková Šárka

Obvodní kolo MO kategorií Z6 - Z8 se konalo v úterý 4. dubna 2017.
Nejlepšího výsledku dosáhla Anežka Procházková z 2. A, která se umístila na perfektním 2. místě!
Gratulujeme!

Matematická olympiáda - kategorie A,B,C

2. 5. 2017 Charvátová Alena

Oblastní kolo MO kategorií B a C se konalo v úterý 11. dubna 2017.
Studentky Michaela Nejedlá a Kristýna Požárová z 5.A

reprezentovaly naši školu v matematice.
Výsledky zatím nejsou známy, ale doufáme, že reprezentace byla úspěšná

1  2  3  4  5  ...  21