Exkurze do firmy Seznam

6. 2. 2019 Šárka Blažíčková

Ve středu 30. ledna 2019 se žáci, kteří navštěvují seminář z informatiky, zúčastnili exkurze do firmy Seznam. Exkurze byla velmi zajímavě připravená, bylo vidět, že firma Seznam přistupuje k návštěvám studentů velmi zodpovědně a má o studenty zájem nejen jako o návštěvníky, ale i jako o případné budoucí zaměstnance.

Zde je několik postřehů našich žáků:

Exkurze do Seznamu se mi moc líbila. Bylo zajímavé vidět pracovní prostředí tak velké společnosti. Protože se sám snažím pracovat jako programátor, byl jsem rád, že jsem si mohl poslechnout mnohem zkušenější odborníky. Jednotlivé přednášky nebyly dlouhé a každá z jiné části vývoje, takže se dobře poslouchaly. Určitě jsem ocenil i informace o IT akademii, trainee programu či samotné kariéře v seznamu. Budu moc rád, když by se podobná exkurze mohla do konce roku ještě opakovat. D. Hospodka

Exkurze do Seznamu se mi celkově líbila, až na přednášku o programovacích jazycích (tj. hned ta po úvodní přednášce) jsem slušně rozuměl všem přednášejícím; návštěva jednotlivých pracovišť byla rovněž velmi zajímavá a celkově na mne firma působila velice pěkným, přívětivým dojmem modernosti. Abychom však poznali vše, čím se tato společnost zabývá, musela by být exkurse asi čtyřikrát delší (tj. příliš velká firma na takto krátkou exkursi). Nicméně jsem velmi rád, že jsem se mohl této akce zúčastnit. V. Sládeček

Návštěva Seznamu byla zajímavá. Postupně se nám představilo několik zaměstnanců z různých odvětvích a stručně nás seznámili s náplní jejich práce. Byli s námi trpěliví a ochotně zodpovídali naše otázky, ať už se jednalo o člověka zabývajícího se hledáním na internetu, práce s mapami, zdokonalováním webového prostředí pro čtení emailů či člověka starajícího se o servery. Na závěr nás provedli budovou, kde nás asi nejvíc zaujala venkovní horolezecká stěna. K. Lhotská

Bobřík informatiky

21. 11. 2018 Alena Charvátová

Statistika: Soutěžili jsme ve všech kategoriích. V kategorii Junior a Senior dobrovolně. V kategorii Benjamin soutěžilo 145 studentů, bylo dosaženo max. 228 bodů, úspěšných řešitelů je 88. V kategorii Kadet soutěžilo 109 studentů, bylo dosaženo max. 228 bodů, úspěšných řešitelů je 88. V kategorii Junior soutěžilo 15 studentů, bylo dosaženo max. 173 bodů, úspěšní řešitelé jsou 2. V kategorii Senior soutěžilo 14 studentů, bylo dosaženo max. 171 bodů, úspěšní řešitelé jsou 4. Postupující do ústředního kola Senior(30.ledna 2019) Purš Matouš, Ludvík Vojtěch, Pasichnyk Vikktoria, Krsek Jakub, Šabata Vojtěch. Blahopřejeme

ScratchCup 2018

15. 6. 2018 Tomáš Ďuriš Zuzana Kocourková

Programátorská soutěž v jazyku Scratch určená pro žáky druhého stupně ZŠ a nižšího gymnázia se konala 18. dubna 2018. Z celé republiky se zúčastnilo 126 žáků. Naším nejúspěšnějším žákem se stal Tomáš Ďuriš (1.C), který obsadil 2. místo v kategorii 6. tříd (34. místo v celkovém pořadí).

Gratulujeme k úspěchu.

Soutěže ve španělském jazyce

15. 6. 2018 Andrea Alon

V letošním roce se naši studenti opět zúčastnili Soutěže mladých hispanistů. Michaela Kopecká z 5.A obsadila v II. kategorii 2. místo a Matěj Černík z 8.B se umístil v nejvyšší V. kategorii na 3.-4. místě. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Zkouška Matematika +

13. 6. 2018 Hana Hladíková Jana Vašková

Dne 7. 6. 2018 naše škola přebrala v Senátu z rukou senátora Jiřího Růžičky Čestné uznání za dlouhodobé vynikající výsledky v Matematice+. Tato zkouška se koná pravidelně od roku 2013, naši studenti se jí pravidelně zúčastňují a mají skvělé výsledky. GNK patří mezi 10 oceněných škol v České republice. I letos se jedné studentce, Haně Hladíkové z 8. A, podařilo získat maximální počet bodů, což je 50 bodů. Tento maximální počet získali v České republice letos 4 studenti. Gratulujeme Hance !!!!

Olympiáda v německém jazyce

13. 6. 2018 Tereza Jakubová Jaroslava Šťastná

Tereza Jakubová ze 7.A zvítězila ve školním, obvodním i okresním kole olympiády v německém jazyce a zúčastnila se celorepublikového kola. K úspěchu srdečně blahopřejeme.

Olympiáda v českém jazyce

13. 6. 2018 Jana Janská

Matěj Černík (8. B) obsadil 1. místo v krajském kole olympiády v českém jazyce a postoupil do celostátního kola (červen 2018).

Pražské poetické setkání

13. 6. 2018 Jana Janská

Žákyně Amrichová (3. B), vítězka školního kola recitační soutěže Pražské poetické setkání, obsadila 1. místo i v obvodním kole a postoupila do krajského kola.

Robosoutěž 2018

24. 4. 2018 Šárka Blažíčková

20. dubna 2018 se žáci z Robotického kroužku již tradičně zúčastnili Robosoutěže v Zengerově posluchárně na ČVUT.

Letos se soutěže zúčastnili 3 klučičí týmy z naší školy a utkaly se se svými roboty s dalšími 42 týmy z celé České republiky. Naše týmy si vedly opravdu výborně. Po dvoukolovém představení se všechny naše týmy probojovaly do postupového pavouka. Systémem "kdo vyhraje, postupuje", nejlepšího výsledku dosáhl náš tým "Z-MEN" ve složení Matěj Dolejší (2.A) a Pavel Svoboda (2.B), kluci se probojovali až na skvělé 7. místo! Ani další náš tým "Elektonischer hamburger" ve složení Jonáš Diblík (3.A), Vojta Vokoun (3.C) a Zbyněk Vávra (2.A) moc nezaostali a skončili na pěkném 9. místě. Třetí tým "DD policie" ve složení Jáchym Kendík (2.B), Jakub Lederer (3.C) a Lukáš Lederer (1.A) skončil na 24. místě, ale kluci jsou našimi nováčci, a tak na sebe mohou být právem pyšní!

Kluci, gratulujeme!!!

Obvodní kolo soutěže v programování

3. 4. 2018 Šárka Blažíčková

Obvodní kolo v programování se konalo pro mladší žáky 13. 2. a pro starší žáky 20. 2. 2018.

Nejlepších úspěchů dosáhli:
Jan Kuchař z 4. B - 2. místo v programování webu
Lukáš Hronek z 7. A - 1. místo v programování mikrořadičů
Matěj Černík z 8. B - 1. místo v programování a 2. místo v programování webu

Všem velmi gratulujeme a držíme palce v krajském kole, které proběhne 20. 4. 2018 ve Stanici techniků DDM Prahy 2.

1  2  3  ...  9