DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ – SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKU ŠKOLY

LVVZ POstalm 2.B

13. 2. 2012 - 17. 2. 2012 2.B J.Kumžáková, M.Cymbál, J.Matějka

LYŽAŘSKÝ KURZ 2.B 2012
Všechno to začalo v pondělí ráno, když jsme měli všichni sraz před hlavním vchodem do školy. Samozřejmě nechyběl takový ten menší cestovní zmatek, který jsme ovšem překonali bez potíží. Cesta do nedalekého Postalmu probíhala bez obtíží - plno natěšených tváří a dobré počasí vyvolalo vskutku dobrou atmosféru. Jakmile jsme kolem poledne dorazili do cíle a vybalili všechny zavazadla z autobusu, začali jsme se připravovat na sjezdovku, kde v týž den proběhlo rozřazování do družstev. Po následující večeři jsme si od profesorů poslechli všechny informace ohledně chování v chatě, na sjezdovce, o bezpečnosti a dalších důležitých záležitostech. Nadcházející den jsme se nasnídali a hned poté, už po družstvech, vyrazili na lyže. Každý den probíhal v podstatě stejně - snídaně, lyžování, oběd, krátký odpolední klid, opět lyžování, večeře, valná hromada, večerní program a večerka. Na valné hromadě byla vždy nějaká přednáška od pana profesora Cymbála (např. mazání lyží, výzbroj a výstroj lyžaře, atd..) nebo informace od paní profesorky Kumžákové či pana ředitele Matějky. Druhý den měla večerní program na starost děvčata. S trochou zmatku to zvládla celkem obstojně. Třetí den proběh s drobnými komplikacemi - špatné počasí zhoršovalo stav na sjezdovkách, takže se lyžovalo jen dopoledne, odpoledne si každý mohl vybrat, jestli chce zůstat na chatě nebo jít lyžovat. Našlo se jen pět odvážlivců, kteří šli na lyže, a nakonec stejně vůbec nelyžovali, jelikož nejezdil žádný vlek. Aby nám nebylo líto, že jsme odpoledne nebyli venku, vzali nás profesoři na pořádnou koulovačku. Pak byla večeře, valná hromada, večerní program v režii kluků, kdy jsme soutěžili ve skupinkách a večerka v deset hodin. Předposlední den probíhal skvěle. Třešničku na dortu tomuto dni dal večerní program připravený profesory, kdy se ze společenské místnosti ozývalo jen: ,,MÉÉ – MÉÉ, CHRO – CHRO, HAF - HAF…‘‘. Byli jsme rozděleni na tři týmy - kozy, prasata a psi. Soutěžilo se v různých disciplínách, např. dostrkat lžičkou zavěšenou na provázku v bocích papírovou kuličku pod židli nebo co nejdéle vydržet s neprasknutým balonkem přivázaným k noze. Nakonec vyhrály kozy, které porazily ostatní družstva asi o tři body. Po večerním programu všichni ulehli do postelí a spali… Poslední den lyžařského kurzu byl na všech vidět smutek, že už odjedeme, že už tam nebudeme, že už to všechno krásné končí. Ovšem i s tímto pocitem jsme se odebrali na sjezdovku, kde jsme lyžovali až do oběda. Po obědě všichni už jen čekali na autobus, dobalovali kufry, popřípadě nakupovali nějaké to jídlo na cestu.
Cesta domů byla trochu náročnější, všichni byli unaveni nebo smutní, že jedou zpátky domů, ovšem i přesto bylo vidět alespoň trochu dobré nálady, například když jsme zpívali nějaké písničky… Takže letošní lyžařský kurz 2.B sklidil veliký úspěch :)…
M. Báčová, 2.B LVVZ očima studentky

Schladming 2012

14. 1. 2012 - 21. 1. 2012 výběr 5.-7. ročníků M. Cymbál

LYŽAŘSKÝ KURZ SHLADMING 2012
V sobotu 14. ledna jsme vyjeli na šestidenní lyžařský kurz do Rakouska. Bez očekávání, bez sněhu a většina z nás také bez větších lyžařských dovedností. Cesta krásnou růžovou karosou trvala bezmála sedm hodin. Po příjezdu do místa ubytování v Pruggernu, nás přivítal nový objekt JEKY, který byl oproti loňskému roku lépe zařízený. Hned ráno nás překvapili veliké závěje. Na výborně upravených sjezdovkách se z nás rázem stali závodníci. Proč taky ne, když se zde jezdí Světový pohár v alpském lyžování. Dokonce nenastaly ani problémy s jazykovou bariérou, které francouzštináři a španělštináři očekávali, Zjistili jsme, že se s každým dá domluvit slovy „servus“ a „apfel strudel“. Naším hitem se stal „Almdudler“, místní bublinkatý bylinný nápoj. Počasí nám vcelku vyšlo. Teploty „létaly“ od -16C do -1C. Dva a půl dne „azůra“, jinak zataženo a ke konci pořádná chumelenice, tak jak to na horách prostě chodí.
Nakonec musíme prohlásit, že to byla velmi povedená akce, kterou si příští rok rádi zopakujeme!
Studenti ze 6.B

LVVZ Pec 2012 - kvinty

7. 1. 2012 - 14. 1. 2012 5ABC prof.Vašková, Kumžáková,Růžička, Kříž

Lyžařský kurz kvint v Peci po Sněžkou

Začátek našeho lyžáku byl poněkud hektický. Už u autobusu nastal první problém. Do kufru autobusu se nám nemohla všechny naše zavazadla vejít. To nám ale neubralo na náladě a tak jsme měli místo uličky překážkovou dráhu.
V Peci nás přivítala kupa sněhu a pěkná zima. Rychle jsme se však zahřáli tím, že jsme vyšlápli kopec nahoru. Rozřadili jsme se do tří skupin a druhý den vyrazili na sjezdovky. Jízda na běžkách byla pro mnohé úplná novinka, ale to jsme na sobě nenechali znát a vyrazili jsme z vidinou vynikající horké čokolády na cestu. Třetí den bývá kritický, a proto jsme odložili lyže a šli jsme na procházku.
Celý týden nám uběhl jako voda a už tu byl pátek a s ním i závody na běžkách. Jakož to závodníci štafety a toaleťákem kolem hlavy nebo pyžamem jsme pobavili nejenom sebe, ale i projíždějící lyžaře. V jednotlivcích jsme se dočkali nečekaných zvratů mezi favority a celý den jsme završili zábavnými hrami.
V sobotu jsme naložili rolby a sklíčení a unavení se vydali na cestu dolů do Pece. Počasí nám moc nepřálo, autobus měl zpoždění a tak jsme se snažili se ohřát a užít si posledních chvil v restauraci. Nakonec jsme dorazili do tmavé, nezasněžené Prahy a lyžák, který jsme si všichni opravdu užili a za nějž moc děkujeme paní profesorce Vaškové, Kumžákové a panu profesorovi Růžičkovi a Křížovi, se pro nás stal další nezapomenutelnou vzpomínkou.

Za kvinty 5 ABC Bára Němcová

Esteticko - výchovný kurz

30. 11. 2011 - 4. 12. 2011 studenti dramtického kroužku a sboru L. Matoušková, L. Sládek, M. Králová, E. Vlčková, M. Žárská

Zimní estetický kurz 2011
I tentokrát se „Esteťák“ konal v penzionu Marianum v Janských lázních, ale protože letos zima přichází pomalu a ostražitě nečekala na nás po příjezdu sněhová nadílka. Nikdo s ní samozřejmě nepočítal, ale bylo by to příjemné překvapení.
Po příjezdu jsme se ubytovali a zjistili, že se tohož minulého roku moc nezměnilo, snad kromě nových televizí, nově vymalovaných stěn a jiného kuchaře (nejpozitivnější novinka). Jako vždy jsme se první večer ve formě divadelní scénky dozvěděli, jaké téma nás bude celý pobyt provázet - Vánoční zvyky. Zní to trochu ohraně, zároveň však jsou nám všem dobře známé. Na základě vstupního „IQ testu“ si pak skupinky vybírali podle svého pořadí jednotlivé zvyklosti.
Každý den byl tradičně rozdělen do tří celků: výtvarná činnost (výroba vánočních stromečků a postaviček do betléma), nácvik na sborový zpěv v Loretě a příprava divadelních představení. Vždy po obědě následovala vycházka do okolí. Poslední den dokonce byla bojovka, při níž se řada z nás dozvěděla na základě různých úkolů svůj osud v příštím roce, či svém životě vůbec.
Večery vyplňovaly„burzy nápadů“, kde jsme si ukazovali dosavadní posuny v tvorbě scének. Většinou jsme se při této příležitosti smáli od začátku do konce, neboť vždy panovala uvolněnější atmosféra než na závěrečném vystoupení v aule na Akademii, kde bývá valná většina drobných fórků i sofistikovaných nadčasových vtipů buď nelítostně ignorována nebo smutně nepochopena.
Takto jsem vylíčil, co se celou dobu dělo. Je tu však něco, co se nedá popsat. On nás totiž vždy zachvátí nějaký duch, který všechny stmeluje až do posledního vystoupení na Akademii a nutí nás si při odjezdu říct, že tohle byl ten nejlepší „Esteťák“ ze všech, což určitě byl!
Kristián Kraevsky z 6.B

jazykový pobyt v Anglii – Brighton

5. 11. 2011 - 12. 11. 2011 studenti tercií J. Šrollerová, A. Smlsalová, K. Košařová

Začátkem listopadu jsme se vydali za moře. Naším cílem bylo přímořské město Brighton v jižní Anglii. Po dlouhé cestě autobusem a trajektem jsme dorazili do města Portsmouth, kde jsme si prohlédli Královské námořní muzeum včetně HMS Victory - vlajkové lodi admirála Nelsona z bitvy u Trafalgaru a mořské muzeum Sea Life. Anglie nás přivítala sluníčkem a modrou oblohou. Večer si nás v Brightonu vyzvedly naše hostitelské rodiny a odvezly do svých domovů. V dalších dnech jsme dopoledne strávili výukou s anglickými učiteli, odpoledne patřila výletům. Viděli jsme zříceninu hradu krále Jindřicha VIII. v Hastings, středověký hrad Hever Castle, prošli jsme si Brighton. Tam jsme - naštěstí jen na chvíli - zažili pravý anglický déšť. Při vyplňování kvízu připraveného naší neúnavnou průvodkyní Monikou jsme si vyzkoušeli komunikaci s místními občany. K bílým křídovým útesům jsme kvůli poruše autobusu dorazili trochu později než bylo v plánu, a tak jsme je viděli za svitu měsíce. Před cestou domů jsme ještě stihli proběhnout kus Londýna. Lodí po Temži jsme se přesunuli do Greenwich, kde už na nás poblíž observatoře s nultým poledníkem čekal náš autobus. Unaveni, ale plni zážitků jsme se vydali na cestu k domovu.

Zlenice_2011

11. 9. 2011 - 16. 9. 2011 studenti sext J. Šťastná, D. Stratilová, J. Kumžáková

Buenos días, Guten Tag. My, studenti sext, kteří jsme jeli na jazykový kurz, prohlašujeme naše znalosti v cizích jazycích za pokročilé a tímto bychom chtěli poděkovat odbornému doprovodu; paní profesorce Šťastné, Stratilové a Kumžákové. Připravily pro nás krásných šest dní, které tak skvěle otevřely letošní školní rok na Gymnáziu Nad Kavalírkou. Zároveň je nám líto, že se nepodařilo naplnit kapacitu pro francouzštinu, a proto byla jen třída němčiny a španělštiny. Takže pro příště, prosím, Francouzštino, jedeš taky, protože to stojí za to!

Každý den jsme střídali učení a sport nebo výlet. Jeli jsme místním legendárním přívozem a navštívili muzeum Josefa Lady, kde jsme za dobré vychování dostali i razítka. Na věži Sázavského kláštera jsme našli všechny tři hvězdy, a tak, snad když se k tomu ještě pomodlíme, se nám splní přání. Mnoho z nás si asi přálo neztratit se na orientačním běhu, který měl na závěr kurzu ověřit naše získané znalosti. Přání splněno – nakonec jsme došli všichni. Při výuce jsme totiž nic nezanedbali – ani kačeří příběhy, ani přehled národních specialit, ani pozdravy napříč kulturami, ani různé cizí přízvuky.

Poslední večer se uskutečnila malá soutěž ve zpěvu mezi žáky španělštiny a němčiny, na kterou jsme celý týden pilně trénovali. Španělské rytmy a německé poetické texty vytvořily krásnou atmosféru na závěr kurzu a my musíme uznat, že byl vážně skvělý.

Děkujeme tedy všem a těšíme se na další společné akce.

Megi Mejdrechová, 6.B

Adaptační kurz prim v Dobronicích

3. 9. 2011 - 10. 9. 2011 studenti prim E. Kiršbaumová a další učitelé

Na adaptačním kurzu to bylo super. Každý den jsme měli program. Naučila jsem se hrát T-bal a strašně mě to baví. V programu byl taky Robin Hood. To jsme šli po lese a plnili úkoly, až jsme nakonec došli do tábora, kde byl Robin se svou družinou. Abychom se mohli stát členy jeho družiny, tak jsme museli splnit čtyři úkoly: museli jsme se trefit sekerou do terče, střílet z luku a kuše, přenést míčky v naběračkách po určené dráze. Byla tam spousta dalších zábavných aktivit, mně se tam líbilo.
Jessica Šimková, 1. B
Adaptační kurz byl pro mě seznamovací tábor, nejhezčí, kterého jsem se kdy zúčastnil. Skamarádil jsem se se svými novými spolužáky, kteří jsou bezvadní. Líbila se mi také soutěž o nejhezčí závěrečný program. Nakonec jsme zvítězili my, ale obě představení byla pěkná a stála za vidění. Získali jsme ovocný dost, na kterém jsme si pochutnali. Domů jsem se sice těšil, ale na tenhle týden jen tak nezapomenu.
Daniel Klár, 1. A
Hurá! Jedeme na adapťák. Na srazu po sobě jenom po očku koukáme a jsme strašně tichá, zamlklá třída. V Dobronicích jsme si rozdělili pokoje a ubytovali se. Počasí nám přálo, bylo hezké. Dopoledne jsme kreslili a odpoledne zpívali. Dny prožíváme jak jinak, než sportovně. Po celou dobu nacvičujeme naší show „Prima A ví, jak se to dělá“. Zažíváme bojovky, navštívíme Bechyni, zjišťujeme velikost bot a velikost čepice velitele policie. Získáme 18 razítek a samozřejmě nakoupíme si časáky a sladkosti. Účastníme se sportovních turnajů a jsme ty nejlepší fanynky. Hasiči nam na louce vylili pěnu a v ní se krásně blblo… Týden utekl a my už nejsme ani náhodou ta tichá, zamlklá třída.
V. Majoberová, 1. A
Druhý den ráno bylo vše připraveno na to, aby mohl proběhnout všestrannostní závod.
Všichni jsme věděli, že závod to nebude jednoduchý, takže jsme se řádně připravili. Naše očekávání byla naprosto přesná. Závod to nebyl dlouhý, ale o to více těžký. Sice otázky typu: doplň číslo do řady, byly lehké, ale o to více nás překvapila otázka: do jaké řeky se vlévá řeka Lužnice a jestli je dané řeky pravým či levým přítokem. Na trase byly i další zajímavé úkoly, ale ty byly zaměřeny spíše na naši fyzickou zdatnost. Přejít kládu zvládl každý, ale mnozí neuspěli při pokusu přelézt z jedné divné houpačky na druhou. V cíli jsme byli udýchaní a zpocení, ale na tento skvělý závod nezapomeneme. Taky se mi líbila hra Boyar. V ní jsme plnili úkoly, z nichž nejvíce mě zaujalo provazové bludiště.
J. Sklenka, 1. A

Letní esteticko-výchovný kurz

14. 8. 2011 - 19. 8. 2011 výběr studentů L. Matoušková, M. Králová, M. Žárská, H. Nevečeřalová, L. Sládek

Posázavský pacifik nás dovezl do malebné vesničky v dolním Posázaví – do Prosečnice. Zde jsme strávili týden plný tvořivé práce. Prosečnice je kolkolem obklopena krásnou přírodou, a proto není divu, že tématem tohoto letního esteticko-výchovného kurzu byla krajina.
Krajina inspirovala umělce k tvorbě již od dávných věků a nejinak tomu bylo u nás. Skupinky studentů měly před sebou nelehký úkol. Nejdříve musely pořídit fotografii místa v okolní krajině, která pro ně byla něčím zajímavá. A pak se již pustily do tvorby dramatizace, která vycházela z jejich fotografie. Kurz samozřejmě nebyl pouze o nacvičování divadla. Prosečnicí se často nesl libý zpěv našich studentů. Písně s námětem krajiny vhodně doplnily téma kurzu. Výtvarná výchova, která je nedílnou součástí každého esteticko-výchovného kurzu, dala opět vzniknout mnoha pěkným studentským dílům.
Během kurzu vzniklo autorské pásmo s názvem Krajina živá a inspirující, ve kterém můžete zhlédnout výsledek naší týdenní pilné práce. Pásmo budou studenti prezentovat na tradičním Setkání v zahradě 1. září. Ale i vy můžete naše představení vidět. Představení budeme opakovat 21. září od 18:30 hod. v aule naší školy.

Výběrový sportovní kurz VLTAVA

30. 5. 2011 - 3. 6. 2011 výběr studentů 7. ročníku Kumžáková, Semorádová, Růžička, Zikl

V pondělí 30.5. vyplula septimánská flotila Gymnázia Nad Kavalírkou, aby pokořila Vltavu. V čele posádky stáli zkušení kapitáni (p. Kumžáková, p. Semorádová ,p. Zikl a p. Růžička). Hned v prvních okamžicích byla naše posádka těžce zkoušena. Po úmorné a dlouhé cestě (absolvovali jsme během cesty nejméně čtyři přestupy) jsme museli dokázat naše plavecké schopnosti (voda měla asi – 20°C a hloubku maximálně 20 cm). Všechny další dny dokazovala naše posádka svým kapitánům své schopnosti. Zdolávali jsme všechny nebezpečné jezy a dokonce i Krumlovskou čtyřku jsme zdolali téměř suchou nohou. Pokud se stala přeci jen nějaká nehoda, ostatní členové ihned připlavali na pomoc. Zkušení vodáci by nám náš výkon mohli závidět. Po pěti dnech jsme se vrátili z naší mise unaveni, ale naplněni novými zážitky. I když je dobrodružství ve stanech a v přírodě nenahraditelné, tak se každý z nás těšil na svou postýlku a kvalitní stravu. Instantní jídlo nejednomu z nás lezlo krkem...

Martina Vanišová 7.B

Lyžařský kurz 2.A,B Postalm 2011

24. 2. 2011 - 28. 2. 2011 polovina 2.A, 2.B Matějka Jiří, Cymbál Miloslav, Kumžáková Jitka, Růžička Josef

Na lyžařský kurz, který se konal 24.2.-28.2. jsme vyjeli brzo ráno. Cesta byla pohodlná a naši řidiči příjemní. Ubytovali jsme se v penzionu po pěti nebo šesti na pokoji. Každé dopoledne a odpoledne jsme šli na sjezdovku lyžovat. Byli jsme rozděleni do čtyř skupin podle našich lyžařských schopností. Naši profesoři (Matějka, Cymbál, Růžička, Kumžáková) se u nás střídali, aby nás naučili svému lyžařskému umění. Každý den po lyžování byla přednáška, kterou vedl vždy jeden z profesorů. Dozvěděli jsme se zajímavé věci o bezpečnosti, výstroji, výzbroji a péči o lyže. Jídlo bylo dobré. Snídaně byla formou švédského stolu, k obědu i k večeři byly polévky a hlavní jídla. Po večeři si vždy třetina z nás připravila večerní program. Hráli jsme třeba městečko Palermo nebo živé pexeso. Celý pobyt bylo hezké počasí, takže jsme si kurz hezky užili. S kurzem jsem byla spokojená, bylo mi tam příjemně a jsem ráda, že jsem mohla jet.

Doležalová Jana, 2.B

1  ...  5  6  7  8  9  ...  12