Den dětí pro prvňáčky ze ZŠ Nepomucká

1. 6. 2023 sexty Monika Mašková

Naše skvělé studentky a studenti ze sext uspořádali 1. 6. den dětí pro prvňáčky ze ZŠ Nepomucká. Povedený den za všechny strany! :)

Na den archeologem

22. 3. 2023 1. B Monika Mašková

Studentky a studenti z 1. B si vyzkoušeli na jeden den, jak vypadá práce archeologů. Díky programu Muzea hlavního města Prahy si ve Škole mladých archeologů zkusili, jak vypadá archeologické bádání – zakreslování nálezů, skládání střepin, rozpoznávání kultur aj. Skvělá práce od 1. B!

Soutěž pražských hispanistů

27. 1. 2023 všem studentům Andrea Alon

Účast na celopražské Soutěži pražských hispanistů se už pro nás stala tradicí. I letos dosáhly naše studentky krásných výsledků. V kategorii A1/A2 se Kateřina Lisová (4.A) umístila na 3. místě a v kategorii B2
Erin Anna Buckley (8.A) vybojovala 2. místo. Erin si navíc odnesla i 2. cenu v kategorii natáčení španělských videí. Moc gratulujeme!

Po stopách heydrichiády

24. 1. 2023 7. A Mgr. Monika Mašková

V úterý 24. 1. navštívila 7. A Národní památník hrdinů heydrichiády a zblízka zažila podmínky hrdinů odboje. Následně se vydali po stopách odboje (pomocí QR kódů v obálkách) a navštívili místa, kde žili členky a členové odboje, kteří se svými rodinami zahynuli v době heydrichiády. Skvělá práce, 7. A! 

Bobřík informatiky

30. 11. 2022 Jana Volfová

V letošním školním roce se naše škola opět zapojila do soutěže Bobřík informatiky. Úspěšným řešitelem byl ten, kdo získal 192-120 bodů. V kategorii Benjamin (primy, sekundy) soutěžilo 113 žáků, 18 žáků získalo 180 - 192 bodů, 72 žáků získalo 120 - 179 bodů. V kategorie Kadet (tercie, kvarty) soutěžilo celkem 17 žáků, 10 žáků získalo 120 - 179 bodů. Kategorie Junior a Senior (kvinty, sexty, septimy, oktávy) se zúčastnilo 5 studentů, 1 žák dosáhl bodového skóre 120 bodů a stal úspěšným řešitelem. Všem, kteří se zúčastnili, děkuji.

Fiesta flamenca

10. 11. 2022 Andrea Alon

Dne 10.11. jsme se jakožto španělštináři sext účastnili workshopu Fiesta flamenca. Vyzkoušeli jsme si hrát na cajón, poslechli jsme si koncert flamenca i s představením, seznámili jsme se se španělskou literaturou a známými osobnostmi. Dále jsme sestavili mapu Španělska a pospojovali fráze ve 4 oficiálních jazycích Španělska. Akce byla završena závěrečným kvízem a někteří z nás měli možnost ochutnat tapas. Míša, Viki, David a Honza z 6. B

Celostátní finále soutěže Eurorebus

15. 6. 2022 všem studentům Monika Cihelková

V pondělí 13. 6. proběhlo celostátní kolo zeměpisné soutěže Eurorebus. Tříčlenná skupina reprezentující 2. A (Alžběta Vaculovičová, Tomáš Falta a Očir Ganbold) vyhrála 1. místo a porazila tak 36 týmů z celé České republiky ve své kategorii. Moc gratulujeme.

Exkurze 6. A

24. 4. 2022 Monika Mašková

Třída 6. A se již podruhé tento školní rok vydala na historickou exkurzi. V prvním pololetí navštívili barokní Prahu od kostela sv. Jakuba přes Staroměstské náměstí, Klementinum, Karlův most a od Malostranského náměstí až směrem k Černínskému paláci a Loretě. Ve druhém pololetí se pro změnu podívala do interiérů Národního a Stavovského divadla v Praze, kde blíže poznali 19. století a národní obrození.

Historická exkurze 5. C

23. 4. 2022 Lenka Klingerová

Doba Karla IV., Jana Husa, doba gotiky a velkých náboženských změn. Třída 5. C se na historické exkurzi vydala po pražských památkách, které nesou historický odkaz doby. Z jejich cesty vzniklo množství zajímavých výtvarných prací v podobě vstupenek do navštívených objektů, které si můžete prohlédnout zde: text odkazu

Dějepisná exkurze

9. 4. 2022 všem studentům Lenka Klingerová

Třída 2. A se v minulých dnech podívala na dějepisné exkurzi do několika pražských kostelů. Žáci navštívili kostel Nanebevzetí Panny Marie na Karlově, kostel Panny Marie Sněžné a Betlémskou kapli. Cestou se podívali i na další místa související s historií. Po této exkurzi žáci své poznatky a zážitky výtvarně zpracovali v podobě možných vstupenek do navštívených objektů. Více informací zde.

1  2  3  ...  28