Volejbal SŠ

30. 9. 2019 Klára Grabcová

Studenti našeho gymnázia dosáhli dalšího sportovního úspěchu. Tentokrát chlapci ve volejbale SŠ vybojovali medaile a to úžasným druhým místem ve finále Prahy. Dívky se neprobojovaly do semifinálových bojů (utekl jim postup o dva míče) a obsadily krásné 5. místo v Praze. Děkujeme za reprezentaci.

Velký pohár Prahy 5

13. 6. 2019 Klára Grabcová

Studenti nižšího gymnázia získali znovu Velký putovní pohár DDM Praha 5 za celoroční sportovní výsledky s počtem 237 bodů. Děkujeme za další skvělý úspěch!

Beachvolejbal SŠ 2019

31. 5. 2019 Klára Grabcová

Naše studentky vybojovaly mezi 16-ti přihlášenými týmy z celé Prahy 30. 5. 2019 za slunečného počasí bronzové medaile v beachvolejbale SŠ. Gratulujume a děkujeme za úžasné výkony!!!

Atletika - Pohár Rozhlasu

24. 5. 2019 Miloslav Cymbál

Další stříbro! 23.5.2019 se konalo krajské finále v atletice - Pohár Rozhlasu. Sem se dostali naši starší žáci z nižšího gymnázia. Po velmi deštivém ranním začátku, kdy chlapci předvedli parádní štafetu, 3. a 4. místo ve skoku dalekém s hodnotami přes 5 m a dvě šedesátky pod 8 sekund, následovala výška a koule s průměrnými výsledky. Stříbrnou cestu naši závodníci potvrdili v běhu na 1500 m, kde jsme obsadili 2.a 4. místo se skvělými časy pod 4 minuty a 50 sekund. Celkový součet 5786 bodů nás vystřelil na již zmíněné druhé místo. Našimi jedinými přemožiteli byla ZŠ Jeseniova, která je jednou ze tří atletických škol v Praze. Sportu zdar a atletice zvlášť!

Volejbal ZŠ chlapci

24. 4. 2019 Miloslav Cymbál

Další skvělý úspěch. Naši chlapci z kvart nižšího gymnázia vybojovali v krajském kole parádní 2. místo ve volejbale. Základním kolem finále chlapci projeli jak máslem. V dalším postupovém zápase mezi nejlepší čtyřku hoši porazili volejbalovou školu ZŠ Chmelnice. V nastalém finále nás čekala další volejbalová škola ZŠ Na Šutce, které jsme podlehli po urputném boji až v samotném tiebreaku. Našim chlapcům dík a sportu zdar, volejbalu zvlášť.

OK v přehazované

2. 4. 2019 Jitka Kudláčková

Dne 5.3.2019 proběhlo na ZŠ Barrandov OK v přehazované mladších dívek. Reprezentační družstvo GNK nastoupilo v základní skupině proti družstvům z Nepomucké, Drtinovy a Chaplinova náměstí. Kvalitní hra a bojovnost nám pomohla k druhému místu ve skupině. V následujícím pavouku o celkové umístění jsme podlehly až ve finále a získaly tak cenné stříbrné medaile. Díky za skvělé sportovní nasazení a pěkný výkon.

Volejbal nižší gymnázium - děvčata i chlapci

27. 3. 2019 Klára Grabcová

Děvčata a chlapci z tercií a kvart vybojovali 25. března vítězstvím v obvodním kole ve VOLEJBALU postup do krajského kola, které se bude konat na konci dubna. Děkujeme všem zúčastněným!

Florbal SŠ

27. 3. 2019 Miloslav Cymbál

Stalo se, na co jsme už dlouho čekali. Po dlouhé cestě ze základního kola se naši chlapci vyššího gymnázia prokousali až do finále Prahy ve FLORBALE. V tomto finále se utkalo šest nejlepších školních týmů. Systém hry byl takový, že byly dvě skupiny po třech týmech, kde hrál každý s každým. Po výhře a prohře jsme hráli semifinále s prvním z druhé skupiny. Bohužel jsme tuto bitvu prohráli. Teď nás čekal zápas o třetí místo. Po velmi dramatické hře skončilo skóre nerozhodně. Nájezdy. První série opět nerozhodně. Nakonec o všem rozhodl náš nejlepší hráč Martin Řezáč, který vstřelil vítězný závěrečný góóól. Za skvělou práci v bráně je též nutno vyzdvihnout Dana Brskovského, který parádně začapal. Klukům velké díky za výkon, který předvedli, a 3. místem za návrat mezi florbalovou špičku středních škol v Praze.

Florbal SŠ chlapci

21. 12. 2018 Miloslav Cymbál

Skvělá zpráva. Naši chlapci vyššího gymnázia ve florbale míří mezi šest nejlepších týmů v Praze. Po skvělé práci v základním kole, které vyhráli svojí herní disciplínou a odvahou a přesvědčivou hrou v druhém kole zápasů, naši chlapci postoupili do finále POPRASKU (POhár PRAžských ŠKol). Velké díky celému týmu a držíme mu palce ve finále, které se bude konat na konci ledna 2019.

Stolní tenis nižší gymnázium

25. 10. 2018 Klára Grabcová

Studenti nižšího gymnázia v kategoriích prima až kvarta (dívky i chlapci) obsadili v obvodním kole stolního tenisu 1. místo a postoupili všichni do pražského finále. Gratulujeme!!!

1