Volejbal SŠ

30. 9. 2019 Klára Grabcová

Studenti našeho gymnázia dosáhli dalšího sportovního úspěchu. Tentokrát chlapci ve volejbale SŠ vybojovali medaile a to úžasným druhým místem ve finále Prahy. Dívky se neprobojovaly do semifinálových bojů (utekl jim postup o dva míče) a obsadily krásné 5. místo v Praze. Děkujeme za reprezentaci.

Workshop "Zítra celá země" pro kvinty ABC

27. 9. 2019 Lenka Klingerová

Při příležitosti blížícího se 30. výročí sametové revoluce se naše 3 třídy zúčastnily workshopu s názvem Zítra celá země, který proběhl v klubovně Ústřední městské knihovny na Mariánském náměstí ve dnech 19.-24. září 2019. Akci pro nás připravila organizace Post Bellum. Workshop nám měl přiblížit důležité události 20. století, jež přispěly k vzestupu a posléze k pádu komunismu. Workshop byl velmi interaktivní a my jsme měli možnost dostat se do role studentů z roku 1989, kteří reagovali různými způsoby na průběh událostí revoluce a následné studentské stávky. Nakonec jsme se věnovali současné problematice a snažili se obhájit, za co bychom byli schopni demonstrovat. Myslíme si, že nás to všechny bavilo a že se všichni mohli nějak zapojit a přinést tak zajímavé nápady a pohledy na celé toto téma. Za kvinty ABC Běla N., Adéla H., Míša J.

Za robotickými želvami do Motola

19. 9. 2019 Šárka Blažíčková

Žáci našich sekund v září v hodinách informatiky programovali LEGO roboty, učili je nenarážet, jezdit podle barev na podložce apod. A proto se 19. září 2019 vydali podívat na roboty do FN Motol. V podzemí nemocnice se totiž již od roku 1995 pohybuje 38 robotů, kterým se tu říká "želvy". Želvy rozváží v kontejnerech na jednotlivá pracoviště vše potřebné neúnavně od šesti ráno do devíti večer. Po své práci pak želvy parkují na dobíjecích místech, aby se jejich akumulátory dobily pro další den. Želvy jsou řízené a zároveň mezi sebou komunikují přes wifi, cestu sledují díky frekvenčním kabelům v podlaze. Pořizovací hodnota celého systému byla obrovská, ale pan Eugen Šůna (vedoucí automatizovaných dopravních systémů), který nás při exkurzi provázel, nás snadno přesvědčil o výhodnosti této investice pro nemocnici, ušetřených financích a hlavně zaměstnanců, na které by zbyla opravdu těžká práce. Pobyt v podzemí nemocnice se samojezdícími vozíky byl pro nás opravdu zážitek, a možná že za pár let budou někteří naši žáci také programovat podobné systémy, určitě dokonalejší a modernější... zatím to zkoušíme s roboty z LEGA!

Robokroužek

6. 9. 2019 Šárka Blažíčková

Po celý minulý školní rok se každý pátek odpoledne scházeli na kroužku nadšenci robotiky, kde vymýšleli a realizovali roboty ze stavebnice Lego Mindstorms EV3. Podívejte se na videoukázku z jejich posledního projektového klání o nejrychlejší "píďalku":

Velký pohár Prahy 5

13. 6. 2019 Klára Grabcová

Studenti nižšího gymnázia získali znovu Velký putovní pohár DDM Praha 5 za celoroční sportovní výsledky s počtem 237 bodů. Děkujeme za další skvělý úspěch!

SOČ - krajské kolo 2019

13. 6. 2019 Lenka Bergerová

Studenti septim, Eliška Přádová a Robert Horešovský, uspěli v krajském kole Středoškolské odborné činnosti.

Robert Horešovský se se svojí prací týkajících se fitování emisních spekter scintilátorů umístil na krásném 2. místě. Spolu s Eliškou Přádovou, která se věnovala tvorbě krátkého filmu na motivy Jana Švankmajera, postupují do celostátního kola. Celostátní kolo proběhne v polovině června v Opavě.

Oběma držíme palce!

Beachvolejbal SŠ 2019

31. 5. 2019 Klára Grabcová

Naše studentky vybojovaly mezi 16-ti přihlášenými týmy z celé Prahy 30. 5. 2019 za slunečného počasí bronzové medaile v beachvolejbale SŠ. Gratulujume a děkujeme za úžasné výkony!!!

Pythagoriáda 2019 - výsledky obvodního kola

29. 5. 2019 Šárka Blažíčková

Poslední matematická soutěž letošního školního roku 2018-19 zná již úspěšné řešitele obvodního kola!

Do obvodního kola, které se konalo na hostitelském gymnáziu Christiana Dopplera 28. 5. 2019, se z naší školy probojovalo 63 účastníků, z toho 28 z nich se stalo úspěšnými řešiteli obvodního kola. Všechny příklady správně vyřešil Matyáš Uher z primy a Jan Jordanidis ze sekundy.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme vítězům!

Sportovní kurz - Dobronice 2019

27. 5. 2019 Petr Alger Klára Grabcová

Jeden květnový týden jsme všechny tři třídy kvart vyrazily do stejného areálu, kde jsme se před čtyřmi roky poznali. Bohatě nabitý program a příjemné prostředí areálu v Dobronicích udělaly ze sportovního kurzu velmi povedenou školní akci. I přes nevydařené počasí jsme si na kurzu mohli vyzkoušet mnoho zajímavých aktivit a sportů jako třeba lezení, jízda na kajaku a orientační běh. Celkově to byla příjemná zkušenost.

Atletika - Pohár Rozhlasu

24. 5. 2019 Miloslav Cymbál

Další stříbro! 23.5.2019 se konalo krajské finále v atletice - Pohár Rozhlasu. Sem se dostali naši starší žáci z nižšího gymnázia. Po velmi deštivém ranním začátku, kdy chlapci předvedli parádní štafetu, 3. a 4. místo ve skoku dalekém s hodnotami přes 5 m a dvě šedesátky pod 8 sekund, následovala výška a koule s průměrnými výsledky. Stříbrnou cestu naši závodníci potvrdili v běhu na 1500 m, kde jsme obsadili 2.a 4. místo se skvělými časy pod 4 minuty a 50 sekund. Celkový součet 5786 bodů nás vystřelil na již zmíněné druhé místo. Našimi jedinými přemožiteli byla ZŠ Jeseniova, která je jednou ze tří atletických škol v Praze. Sportu zdar a atletice zvlášť!

1  2  3  4  5  ...  28