Od 1. 9. 2022 přijmeme vyučujícího ICT s možností pronájmu školního bytu. Pro bližší informace kontaktujte zástupkyni ředitele Mgr. Jarmilu Hlinákovou (hlinakova.jarmila@kavalirka.cz).

LK Schladming 2022 (kvinty)

20. 12. 2021 pro studenty a rodiče Jana Vašková

Schůzka ohledně LK ve Schladmingu se bude konat ve středu 5.1.2022 v 9.30 hod v aule školy. Od 20.12.2021 se opět mění pravidla pro lyžování v Rakousku: https://covid.gov.cz/situace/dovolena-2021/rakousko a dále sledujte https://www.mzv.cz/jnp/.

V každém připadě bude povinné pro všechny si udělat PCR test ve středu 12.1.2022, před odjezdem, aby v pátek 14.1. měli všichni výsledky testu. Je potřeba je mít v Nj či Aj (platí i pro potvrzení o prodělané nemoci, vše najdete na výše uvedených stránkách stránkách), Tečka je celkem jasná.

Předpokládaný odjezd 15.1.2022 od školy je kolem 10.00 hod, sraz v 9.30 hod, je nutné mít s sebou cestovní doklad (pas, OP), kartu pojištění, doporučuji se připojistit (každý si zařizuje zvlášt, ev. i pojistění na Covid, pokud by se někdo náhle akce nemohl zúčastnit). Storno podmínky určuje JEKA.

Dále je nutné mít s sebou 10 euro, bude se vybírat v autobuse (záloha na čip, pobytová taxa), povlečení a prostěradlo (ne spacák), helma je povinná, lyže, snowboard, doporučuji i ochranu páteře, přezůvky, sluneční brýle, léky, obinadlo...nejedete na hory poprvé. Kapesné záleží na vlastním uvážení, doporučuji mít s sebou i nějakou finanční rezervu či platební kartu.

V případě onemocnění (vysoká teplota, covid, střevní viróza apod.)bude třeba si dítě vyzvednout osobně ve Schladmingu (Twinhouse, Pruggern). Strava začíná večeří a končí snídaní. Odjezd ze Schladmingu je 22.1.2022 cca kolem 9.00 - 9.30 ráno.

Bakaláři - dočasný výpadek

24. 11. 2021 Rodičům a žákům školy Josef Růžička

Vážení rodiče, milí žáci,

omlouváme se, ale v současné době dochází k aktualizaci přístupových údajů v Bakalářích.

Během zítřka si vaše děti odnesou nové přístupové údaje s oddělenými účty pro rodiče a děti.

V případě, že Vaše děti nebudou do konce týdne přítomny ve výuce, ozvěte se mi prosím na ruzicka.josef@kavalirka.cz a vyřešíme bezpečné předání údajů.

Údaje jsou k připraveny osobnímu předání u TU, v případě dlouhodobější absence se také můžete ozvat na ruzicka.josef@kavalirka.cz.

Obědy prosím zatím odhlašujte emailem přes vedoucí školní jídelny.

Děkujeme za pochopení!

KOMENS V BAKALÁŘÍCH

19. 11. 2021 Rodičům a žákům školy Josef Růžička

Milí rodiče,

v Bakalářích jsme zprovoznili komunikační modul KOMENS.

V tuto chvíli zatím pouze k předávání informací směrem k vám!

Spolu s KOMENS budou samozřejmě pokračovat i stávající komunikační prostředky (e-mail, web apod.), které využíváme.

Pro komunikaci s třídními a dalšími členy pedagogického sboru prosím stále využívejte to, na co jste zvyklí.

Děkujeme za dosavadní spolupráci a přejeme všem pevné zdraví!

COVID-19 Testování NOVĚ 22. a 29. 11.

18. 11. 2021 Rodičům našich žáků Josef Růžička

Vážení rodiče,

v pondělí 22. a 29. 11. proběhne na naší škole další vlna povinného COVID-19 testování pomocí antigenních testů Genrui určených pro samoodběr. Kompletní informace jsme odeslali do vašich e-mailových schránkách na začátku listopadu. Pokyny jsou stále aktuální. V případě, že e-mail nedorazil, obraťte se prosím na své třídní učitele.

Děkujeme za spolupráci!

ESTETICKÝ KURZ JE ZRUŠEN

17. 11. 2021 účastníci EVK Lucie Matoušková

Vzhledem k epidemické situaci a očekávaným opatřením Ministerstva zdravotnictví je estetický kurz zrušen.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ (15:45-18:00) - VSTUP DO BUDOVY

1. 11. 2021 Pro uchazeče o studium Josef Růžička

Vážení rodiče,

do budovy Gymnázia, Praha 5, Nad Kavalírkou 1 budou vpouštěni pouze návštěvníci, kteří doloží jednu z podmínek stanovených aktuálními opatřeními (toto se netýká dětí do 12 let):

• negativní RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin,

• negativní RAT antigenní test starý nejvýše 24 hodin,

• negativní výsledek samotestu absolvovaného na místě,

• potvrzení poskytovatele zdravotních služeb podstoupení RAT antigenního testu za dozoru zdravotnického pracovníka prostřednictvím on-line služby s negativním výsledkem nejvýše 24 hodin před konáním akce,

• prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce,

• aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

Během "Dne otevřených dveří" platí pro všechny povinnost mít nasazenou odpovídající ochranu nosu a úst.

Děkujeme za spolupráci a pochopení.

I přes přísnější pravidla pro návštěvu školy se těšíme na viděnou!

LK Schladming doplatek a info

20. 10. 2021 kvinta ABC Jana Vašková

Doplatek ve výši 7000,- Kč je potřeba doplatit do středy 27.1O.2021 na účet 504604 /5500.Do poznámky vložte příjmení a třídu studenta. 10 euro se bude vybírat v buse, v hotovosti, spolu s bezinfekčností. Na LK bude nutné dodat : potvrzení o očkování na Covid, potvrzení o prodělání nemoci COVID / ochranná doba 180 dní /, budeme čekat na pokyny rakouské strany a pokyny ČR. /viz mail studentům 19.10.2021/ Dále je nutné mít na kurz cestovní doklad - OP, pas, kartu pojištěnce / doporučuji si udělat připojištění /, helmu, doporučuji páteřák, svoje léky, přezůvky, prostěradlo a povlečení / ne spacák /. V ceně kurzu je doprava, ubytování, stravování. Event.změny budou vždy uvedeny včas na webu GNK a v mailu studentům.

KARANTÉNA A VÝUKA - informace pro zletilé žáky, žáky a rodiče

14. 10. 2021 Žákům a rodičům Josef Růžička

Vážení rodiče, milí žáci,

v současné době jsme nuceni řešit stále větší množství karanténních opatření a rádi bychom vám vysvětlili postup, který naše škola musí dodržovat.

KARANTÉNA

1. Pokud se dozvíme, že někdo z žáků či zaměstnanců školy má pozitivní test na COVID-19, kontaktujeme Hygienickou stanici HMP (dále jen HS).

2. HS předáme potřebné informace: kontaktní údaje, data pobytu ve škole, s kým přišel dotyčný ve škole do kontaktu (tzv. rizikové kontakty) včetně hygienických opatření, která ve škole máme.

3. HS na základě těchto informací vyhodnotí, kdo musí nastoupit do povinné karantény.

Karanténa se netýká očkovaných osob (alespoň 14 dní po druhé dávce) či osob s prodělaným onemocněním COVID-19 (do 180 dní od prvního pozitivního testu).

4. Škola přijímá svá hygienická opatření po dohodě s HS, avšak v žádném případě nemůže rozporovat rozhodnutí HS.

5. Škola v co nejkratším možném čase rozešle e-mailem zákonným zástupcům rozhodnutí HS o povinnosti nastoupit do karantény spolu se všemi důležitými informacemi.

6. Po dohodě s HS žáci zůstávají ve škole do konce vyučování, případně po kontaktování zákonných zástupců odchází domů.

VÝUKA V DOBĚ KARANTÉNY

7. Distanční výuka (DV) je zahájena v případě, že do karantény nastupuje více než polovina žáků třídy. DV je pro žáky povinná.

Pokud není zahájena povinná DV, žáci si doplňují látku, jako by se jednalo o klasickou absenci (vyučující jsou při výuce žákům co možná nejvíce nápomocni).

8. Vyučující se snaží maximálně využít nástroje on-line DV, které využívali v předchozím období DV - videokonference v Teams, Chat.

S ohledem na povahu předmětu, případně využijí jinou formu off-line DV (zadávání úkolů, ...) např. ve Vv apod.; výuka Tv v tomto případě neproběhne.

9. Žáci se připraví dle svého rozvrhu v Teams a účastní se DV.

11. V případě suplované hodiny se žáci připravují samostudiem.

10. V případě on-line výuky budou vyučující evidovat absenci.

11. V případě nemoci prosím neprodleně informujte svého TU, který zajistí přenos informace.

Děkujeme za pochopení, spolupráci a přejeme pevné zdraví i nervy!

Sdělení Hygienické stanice HMP

1. 10. 2021 Rodičům a žákům školy Josef Růžička

Vážení rodiče, milí žáci,

seznamte se prosím s aktuálním sdělením HMP týkajícím se nařizování karantény v souvislosti s COVID-19.

Děkujeme za spolupráci.

Soutěžní kvíz KBPI 2021 z informatiky

21. 9. 2021 studentům informatiky Jana Volfová

Vážení studenti, právě probíhá soutěžní kvíz o bezpečné práci na Internetu (KPBI). Zúčastnit soutěže se mohou žáci od 13 let. Soutěžit můžete v Základním kvízu a kvízu Plus. Po absolvování kvízu odešlete na e-mailovou adresu svého vyučujícího informatiky diplom. (Budete odměněni jedničkou).

1  2  3  4  5  ...  94